Antoine Brizard zostaje w Piacenzie

Siatkówka
Antoine Brizard zostaje w Piacenzie
fot. PAP

Antoine Brizard zostaje w Gas Sales Bluenergy Piacenza. Klub poinformował, że kontrakt francuskiego siatkarza będzie obowiązywał przez kolejny sezon.

Francuski rozgrywający jest doskonale znany polskim kibicom z występów w klubie z Warszawy w latach 2017-2020. Później przeniósł się do Sankt Petersburga, gdzie wywalczył tytuł wicemistrza Rosji.

 

ZOBACZ TAKŻE: Gheorghe Cretu odchodzi z ZAKSY! Został najbardziej utytułowanym trenerem w historii klubu

 

Wraz z reprezentacją Francji sięgnął po mistrzostwo olimpijskie w Tokio. Słabsza dyspozycja nominalnie pierwszego rozgrywającego Benjamina Toniuttiego sprawiła, że Laurent Tillie dał mu szansę, a on wykorzystał ją w stu procentach, prowadząc swoją drużynę do kolejnych zwycięstw.

 

Ostatni sezon Brizard spędził w klubie z Piacenzy, który zakończył rozgrywki ligi włoskiej na piątym miejscu. W piątek oficjalnie ogłoszono, że Francuz nadal będzie kierował grą zespołu. Podpisał nowy kontrakt, który będzie obowiązywał do końca sezonu 2022/2023.

 

 

28-letni rozgrywający rozpoczął profesjonalną karierę seniorską w Paris Volley. W rodzimym kraju reprezentował też barwy Spacer's de Toulouse.

 

Ma na koncie cztery mistrzostwa i Superpuchar Francji, wicemistrzostwa Polski i Rosji. Oprócz tego sięgnął po Puchar CEV w 2014 roku.

Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie