Ekstraliga kobiet: Start sezonu 13 sierpnia

13 sierpnia ruszy kolejny sezon piłkarskiej ekstraligi kobiet.

13 sierpnia ruszy kolejny sezon piłkarskiej ekstraligi kobiet. Tytułu mistrzowskiego będzie bronił TME UKS SMS Łódź, beniaminkami będą najlepsze zespoły pierwszej ligi - HydroTruck Radom i Pogoń Dekpol Tczew.

Zespół z Radomia wystąpi w najwyższej klasie rozgrywkowej po czteroletniej przerwie. W sezonie 2017/18 pod nazwą Sportowa Czwórka zajął ostatnie miejsce w tabeli i po jednym sezonie pożegnał się z elitą.

Zarówno w ekstralidze, jak i na jej zapleczu, występuje po 12 drużyn.

Pod koniec maja swoje pierwsze w historii mistrzostwo Polski wywalczyły piłkarki TME UKS SMS Łódź, prowadzone przez trenera Marka Chojnackiego. Kolejne miejsca na podium zajęły Górnik Łęczna i Czarni Antras Sosnowiec.

Po rocznych występach w elicie pożegnały się z nią Rekord Bielsko-Biała i Tarnovia Tarnów.

Puchar Polski – po raz 13. – zdobyła drużyna Czarnych, która w rozegranym w Puławach meczu finałowym pokonała Śląsk Wrocław 4:0 (1:0).