MP w kolarstwie: Ósmy tytuł Maciej Bodnara

Maciej Bodnar w trakcie kolarskich mistrzostw Polski.

Maciej Bodnar zdobył w środę w Leoncinie złoty medal kolarskich mistrzostw Polski w jeździe indywidualnej na czas. To już ósmy tytuł doświadczonego zawodnika reprezentującego w tym sezonie francuską ekipę TotalEnergies.

37-letni Bodnar, który w 2017 roku wygrał "czasówkę" podczas Tour de France, potwierdził, że nadal jest w znakomitej dyspozycji. Na trasie długości 51 km uzyskał czas 1:00.18 wyprzedzając broniącego tytułu Kamila Gradka (Bahrain-Victorius) o 13 sekund. Brązowy medal wywalczył w środę Szymon Rekita (Voster ATS Team) – strata 1.06.

W rywalizacji elity wystartowało zaledwie dziewięciu zawodników.

Liczniejsza - 22 zawodników - była obsada przeprowadzonego osobno, na krótszej trasie (34 km), wyścigu kategorii "orlik" (do 23 lat). Bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy ekipy HRE Mazowsze Serce Polski. Złoty medal zdobył Kacper Gieryk - 40.15 przed kolegą klubowym Mateuszem Gajdulewiczem - strata 9 s.

Trasa "czasówki", ze startem i metą w Leoncinie, prowadziła pętlami po terenach Puszczy Kampinoskiej.