Agnieszka Skalniak-Sójka mistrzynią Polski w jeździe indywidualnej na czas

Agnieszka Skalniak-Sójka

Agnieszka Skalniak-Sójka (ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław) zdobyła w Leoncinie pod Warszawą tytuł mistrzyni Polski w kolarskiej jeździe indywidualnej na czas. Na 23-kilometrowej trasie wyprzedziła tylko o 14 setnych sekundy Martę Lach (Ceratizit-WNT).

Brązowy medal, podobnie jak przed rokiem na Kaszubach, wywalczyła Marta Jaskulska (Liv Racing Xstra), tracąc do dwóch najlepszych zawodniczek 28 sekund.

Broniąca tytułu Karolina Karasiewicz (TKK Pacific Nestle Fitness Toruń) zajęła szóste miejsce ze stratą 55 sekund.

W rywalizacji zawodniczek do lat 23 triumfowała Paulina Pastuszek (TKK Pacific Nestle Fitness Toruń), która o 27 sekund wyprzedziła Kamilę Mróz (GKS Cartusia Kartuzy) oraz o 38 sekund Dominikę Włodarczyk (ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław).

Mistrzem Polski juniorów został Marek Kapela (HRE Mazowsze Serce Polski) przed Konradem Waliniakiem (KLTC Konin) i Dominikiem Ratajczakiem (UKS Copernicus Toruń CCC – SMS Toruń).

Wśród juniorek triumfowała Anna Długaś z LARK Ziemia Darłowska przed Mają Tracką i Zuzanną Chylińską (obie ALKS STAL Ocetix Iglotex Grudziądz).

Trasa czasówki, ze startem i metą w Leoncinie, prowadziła pętlami po terenach Puszczy Kampinoskiej.

W piątek w Nowym Dworze Mazowieckim rozpocznie się druga część mistrzostw - wyścigi ze startu wspólnego.