Zjawiskowa siatkarka bohaterką hitowego transferu! Jak zmieniała się Paola Egonu?

Siatkówka

Paola Egonu to fenomenalna atakująca i jedna z najlepszych siatkarek świata ostatnich lat. Przejście tej zawodniczki z Imoco Volley Conegliano do VakifBanku Stambuł jest tegorocznym hitem transferowym w kobiecej siatkówce. Jak Paola Egonu zmieniała się na przestrzeni lat? Zobacz w załączonej galerii zdjęć.

Paola Ogechi Egonu urodziła się 18 grudnia 1998 roku w Cittadelli. Jej rodzice pochodzą z Nigerii. To jedna z najlepszych atakujących ostatnich lat na świecie. Występowała w Club Italia, Igor Gorgonzola Novara (2017–19), a trzy ostatnie sezony grała w Imoco Volley Conegliano. Teraz czas na nowe wyzwania. Znakomita siatkarka została zawodniczką tureckiego VakıfBank SK. Czy w tym klubie powiększy swą bogatą kolekcję trofeów?

 

Zobacz także: Zwycięzca siatkarskiej LM będzie jeszcze mocniejszy! Transfer roku stał się faktem

 

Dwukrotnie wygrała Ligę Mistrzyń (2019 – z klubem z Novary, 2021 – z Imoco Volley), a w ostatnim finale w Lublanie jej drużyna przegrała z VakıfBankiem 1:3. W każdym z trzech ostatnich finałów LM była najlepiej punktującą zawodniczką: 2019 – 27 punktów, 2021 – 41(!), 2022 – 39. Zwycięskie finały przyniosły jej dwie nagrody MVP.

 

W karierze klubowej sięgnęła również po dwa mistrzostwa Italii, pięć Pucharów i cztery Superpuchary Włoch oraz wygraną w Klubowych Mistrzostwach Świata (2019).

 

W reprezentacji Włoch występuje od 2015 roku. Wywalczyła z nią mistrzostwo Europy 2021 i brązowy medal tej imprezy w 2019 roku, a także wicemistrzostwo świata 2018. Niepowodzeniem zakończyły się natomiast dwa olimpijskie występy – w Rio Włoszki nie wyszły z grupy, a w Tokio odpadły w ćwierćfinale.

 

Ma też w kolekcji wiele nagród indywidualnych, m.in. wspomniane dwie statuetki MVP finału Ligi Mistrzyń (2019, 2021), czy MVP mistrzostw Europy 2021.

 

Jak Paola Egonu zmieniała się na przestrzeni lat swej siatkarskiej kariery? Zobacz galerię zdjęć:

 

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie