Wimbledon: Darmowe bilety dla uchodźców z Ukrainy

Tenis
Wimbledon: Darmowe bilety dla uchodźców z Ukrainy
fot. PAP/EPA
Wimbledon: Darmowe bilety dla uchodźców z Ukrainy

Ukraińscy uchodźcy otrzymają darmowe bilety na "środkową niedzielę" Wimbledonu, a ofiary rosyjskiej inwazji na ten kraj otrzymają 250 tys. funtów, poinformowali w piątek organizatorzy turnieju Wielkiego Szlema.

Po inwazji Kremla na Ukrainę władze Wimbledonu wykluczyły z gry rosyjskich i białoruskich tenisistów z turnieju, w wyniku czego ATP Tour mężczyzn i WTA Tour kobiet postanowiły nie przyznawać w tym roku punktów rankingowych.

 

ZOBACZ TAKŻE: "Jakby Iga Świątek trafiła na Serenę Williams, to też byłaby faworytką"

 

Ukraińscy uchodźcy zamieszkali w dzielnicach Merton i Wandsworth, a także ich sponsorzy i partnerzy charytatywni będą mogli otrzymać bilety, oświadczyło All England Club i Lawn Tennis Association.

 

Dodatkowo darowizna w wysokości 250 tys. funtów zostanie przekazana na rzecz inicjatywy "Tennis Plays for Peace" i brytyjskiego Czerwonego Krzyża na Ukrainie w imieniu Wimbledonu, którego główny turniej rozpoczyna się w poniedziałek.

 

- W przededniu tego wydarzenia uważam, że ważne jest, abyśmy pamiętali o tych, którzy tak bardzo cierpią z powodu nieustającego konfliktu na Ukrainie – zakomunikował w oświadczeniu dyrektor LTA Scott Lloyd.

 

Wimbledon będzie 14-dniowym turniejem od tego roku, z meczami zaplanowanymi także w "środkową niedzielę", która dotąd tradycyjnie była dniem wolnym. Wszystko dzięki ulepszonej technologii, którą dysponują organizatorzy, aby szybciej przywrócić korty do użytku w razie deszczowej pogody.

 

"Środkowa niedziela" znana również jako "Niedziela ludowa", ponieważ w niektórych przypadkach w przeszłości bilety były dostępne w ogólnej sprzedaży w tym dniu, kiedy opóźnienia spowodowane deszczem powodowały przełożenie niektórych meczów.

 

Transmisje z Wimbledonu na sportowych antenach Polsatu.

SM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie