Medalistka igrzysk olimpijskich w Tokio zmienia Kanadę na Filipiny

Inne
Medalistka igrzysk olimpijskich w Tokio zmienia Kanadę na Filipiny
fot. PAP
Kayla Sanchez (pierwsza z lewej)

Dwukrotna medalistka igrzysk w Tokio w pływaniu 21-letnia Kayla Sanchez, która do tej pory reprezentowała Kanadę, postanowiła zmienić barwy narodowe i będzie występować dla Filipin. Z tego kraju pochodzą jej rodzice, którzy do Kanady przybyli, gdy miała dwa lata.

O decyzji 21-latki poinformowała Kanadyjska Federacja Pływacka.

 

ZOBACZ TAKŻE: Pływaczka została odurzona narkotykami? Federacja zbada sprawę

 

Sanchez zdobyła z Kanadą srebrny medal olimpijski w Tokio w sztafecie 4x100 m stylem dowolnym oraz brąz w sztafecie 4x100 stylem zmiennym. Kilkakrotnie stawała też na podium mistrzostw świata - zawsze w sztafetach.

 

- Zawsze byłam dumna z moich filipińskich korzeni. Niezależnie od tego, jak wiele dobrych rzeczy otrzymałam od Kanady, czułam, że muszę podjąć tę trudną decyzję dla siebie i swojej rodziny. Chcę być inspiracją dla innych osób (na Filipinach - PAP), zachęcić je do uprawiania pływania i w ogóle sportu - powiedziała Sanchez, która urodziła się w Singapurze.

 

Trener kanadyjskiej reprezentacji w pływaniu John Atkinson przyznał, że odejście Sanchez to duża strata dla drużyny narodowej. Dodał, że federacja wspierała jednak jej decyzję podjętą z potrzeby serca, a nie kalkulacji.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie