Beach Pro Tour: Triumf Brazylijek i Chilijczyków w Gstaad

Beach Pro Tour

Brazylijki Eduarda Santos Lisboa "Duda" i Ana Patricia oraz chilijscy kuzyni Esteban Grimalt i Marco Grimalt zwyciężyli w szwajcarskim Gstaad w zawodach cyklu Beach Pro Tour Elite w siatkówce plażowej. Polskie pary odpadły na wczesnym etapie rywalizacji.

Turniejów rangi Elite jest tylko dziewięć w sezonie i grają w nich najwyżej notowane w światowym rankingu duety.

W Gstaad wśród kobiet triumfowały tegoroczne mistrzynie świata z Rzymu. Eduarda Santos Lisboa "Duda" i Ana Patricia pokonały w finale swoje rodaczki Carolinę Salgado i Barbarę Seixas De Freitas (Brazylia) 2:1 (21:19, 20:22, 15:10).

Trzecie miejsce zajęły Australijki Mariafe Artacho i Taliqua Clancy.

W zmaganiach mężczyzn najlepsi okazali się kuzyni Grimaltowie z Chile, którzy w finale wygrali z Czechami Ondrejem Perusicem i Davidem Schweinerem 2:0 (21:19, 22:20). Na najniższym stopniu podium stanęli doświadczeni Holendrzy Christiaan Varenhorst i Steven van de Velde.

Piotr Kantor i Maciej Rudol zajęli drugie miejsce w grupie, ale odpadli w barażu o 1/8 finału. Natomiast w fazie grupowej wyeliminowani zostali Michał Bryl i Bartosz Łosiak.

Kolejna impreza rangi Elite odbędzie się w dniach 10-14 sierpnia w Hamburgu.