The World Games 2022: Klasyfikacja medalowa. Wysoka lokata Polski

Inne
The World Games 2022: Klasyfikacja medalowa. Wysoka lokata Polski
fot. Polsat Sport
Za nami już wiele konkurencji i co istotne, znakomite występy reprezentacji Polski!

Zmagania The World Games 2022 w amerykańskim Birmingham rozpoczęły się na dobre. Za nami już wiele konkurencji i co istotne, znakomite występy reprezentacji Polski! Biało-Czerwoni wywalczyli już bowiem aż 10 krążków i znajdują się w czołówce klasyfikacji medalowej.

Polska po trzech dniach rywalizacji plasuje się na ósmej pozycji w klasyfikacji medalowej The World Games 2022. Nasza reprezentacja zdobyła aż 10 medali - trzy złote, trzy srebrne oraz cztery brązowe.

 

ZOBACZ TAKŻE: The World Games 2022: Agata Sitko ze złotem w trójboju siłowym!

 

Trzy najcenniejsze krążki wywalczyli Szymon Kropidłowski w pływaniu, Agata Sitko w trójboju siłowym i sztafeta 4x50 metrów z przeszkodami w składzie: Kornelia Fiedkiewicz, Klaudia Naziębło, Paula Żukowska, Alicja Tchórz - w ratownictwie wodnym. Warto zaznaczyć, że 19-letnia Agata Sitko jest najmłodszą uczestniczką w całych zmaganiach The World Games, a dla Kropidłowskiego to już drugi medal na tej imprezie. Wcześniej zdobył bowiem srebro.

 

Cztery brązowe medale wywalczyli nasi zawodnicy sumo - Aron Rozum, Magdalena Macios i Monika Skiba oraz Alicja Tchórz w ratownictwie wodnym na dystansie 200 m z przeszkodami.

 

Polskę reprezentuje 68 sportowców w 14 dyscyplinach.

 

Klasyfikacja medalowa do zobaczenia TUTAJ.

Krystian Natoński/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie