Robert Lewandowski rozpocznie we wtorek przygotowania z Bayernem Monachium

Piłka nożna
Robert Lewandowski rozpocznie we wtorek przygotowania z Bayernem Monachium
fot. PAP

Decyzja w sprawie transferu polskiego napastnika do FC Barcelony w dalszym ciągu nie została podjęta. Lewandowski podkreślał, że zależy mu na przenosinach do Hiszpanii, jednak władze mistrza Niemiec nie chcą zgodzić się na proponowane warunki. Jak poinformował portal Relevo, kapitan reprezentacji Polski we wtorek rozpocznie przygotowania do nowego sezonu z zespołem z Bawarii.

Kilka dni temu FC Barcelona złożyła ofertę za Roberta Lewandowskiego w wysokości 40 milionów euro plus 5 milionów euro w bonusach. Bayern Monachium oczekuje kwoty 50 milionów euro + ewentualne bonusy, więc nie zaakceptował propozycji klubu z Hiszpanii. Duma Katalonii postanowiła jednak złożyć kolejną, czwartą już ofertę za polskiego napastnika. Wszystko wskazuje na to, że po zastosowaniu dźwigni finansowej klub z Hiszpanii będzie stać na sprowadzenie Lewandowskiego. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Harry Kane trafi do Bayernu Monachium?

 

Kapitan reprezentacji Polski liczy na szybkie rozwiązanie kwestii swojej przyszłości, ale wykluczył jakikolwiek bojkot treningów w Bayernie, o którym swego czasu mówiono. Jak sam podkreślił, niezależnie od sytuacji jest profesjonalistą i w taki sam sposób podejdzie do rozpoczynających się we wtorek przygotowań Bayernu Monachium do przyszłego sezonu, którego - przynajmniej na ten moment - do końca czerwca przyszłego roku jest piłkarzem.

 

Szkoleniowiec Barcelony Xavi chciałby mieć Lewandowskiego na pokładzie samolotu do USA, gdzie Barcelona rozpocznie swoje tournée 16 lipca.  

Paweł Wyrobek/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie