The World Games 2022: Kolejne trzy medale dla Polski. Złoto sztafety

Inne
The World Games 2022: Kolejne trzy medale dla Polski. Złoto sztafety
fot. PAP
Alicja Tchórz

Trzeci dzień rywalizacji w The World Games 2022 przyniósł polskiej ekipie trzy kolejne medale. Złoto wywalczyła sztafeta kobiet w ratownictwie wodnym, a jedna z jej członkiń - Alicja Tchórz - sięgnęła również indywidualnie po brązowy krążek. Srebro w wyścigu dronów dołożył Paweł Laszczak.

Dorobek medalowy Polski, który po dwóch dniach wynosił siedem krążków, w niedzielę jako pierwsza powiększyła Alicja Tchórz. Polka broniła srebra wywalczonego 5 lat temu we Wrocławiu. Tym razem Tchórz w rywalizacji w ratownictwie wodnym z przeszkodami na 200 metrów sięgnęła po brązowy medal.

 

ZOBACZ TAKŻE: European League of Football: Panthers Wrocław przegrali z Berlin Thunder

 

Kilkadziesiąt minut później nasza zawodniczka mogła cieszyć się z kolejnego krążka. Tchórz była jedną z czterech członkiń sztafety ratowniczek wodnych na 4x50 metrów z przeszkodami, która wywalczyła złoto. Polki wygrały konkurencję w składzie Kornelia Fiedkiewicz, Klaudia Naziębło, Paula Żukowska oraz Tchórz. Ex aequo pierwsze miejsce z naszymi pływaczkami zajęły Węgierki.

 

Srebrny medal w debiutującym w The World Games wyścigu dronów to już dorobek Pawła Laszczaka. Polak w finale przegrał z Francuzem Killianem Rousseau, ale i tak osiągnął historyczny sukces.

 

Igrzyska sportów nieolimpijskich The World Games 2022 rozpoczęły się 7 lipca i potrwają dziesięć dni. Pierwotnie miały się odbyć w 2021 r., ale zostały przesunięte o rok z powodu zmiany terminu igrzysk w Tokio (z powodu pandemii także przełożone o rok).

 

The World Games to wyjątkowy międzynarodowy turniej rozgrywany co cztery lata, a tegoroczna edycja jest już jedenastą w historii. W Birmingham w Stanach Zjednoczonych obecnych jest aż 3600 sportowców z całego świata, a liczba dyscyplin w jakich konkurują przekracza trzydzieści. W szesnastu z nich swoje umiejętności prezentują Polacy, a cały turniej oglądać można wyłącznie w kanałach sportowych Polsatu.

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie