British Open: Świetna runda Adriana Meronka

Inne
British Open: Świetna runda Adriana Meronka
fot. PAP
Adrian Meronk

Debiutujący w wielkoszlemowym British Open polski golfista Adrian Meronk miał bardzo udaną druga rundę turnieju na polu Old Course w St. Andrews i awansował na dzielone 55. miejsce, zapewniając sobie prawo rywalizacji w dwóch ostatnich dniach.

W czwartek Polak słabo rozpoczął turniej. Uzyskał wynik 75 uderzeń, trzy powyżej normy pola par, i plasował się na 118. miejscu. W piątek pokazał jednak wielkie możliwości, uzyskał wynik 68 i łącznie na półmetku ma jedno uderzenie poniżej par. Dzięki temu zapewnił sobie udział w dwóch ostatnich rundach z udziałem 83 zawodników.

 

Sztuka ta nie udał się m.in. Amerykaninowi Tigerowi Woodsowi. Były lider rankingu golfistów, 15-krotny zwycięzca turniejów wielkoszlemowych, w tym dwóch The Open, wrócił w kwietniu do gry po ponadrocznej przerwie spowodowanej wypadkiem samochodowym. Na razie jednak nie może odzyskać dawnej formy i w St. Andrews wyprzedził zaledwie siedmiu golfistów. Odpadł także ubiegłoroczny zwycięzca The Open Amerykanin Collin Morikawa.

 

Na półmetku turnieju prowadzi Australijczyk Cameron Smith, zwycięzca tegorocznego turnieju The Players. Pole, uznawane za kolebkę europejskiego golfa, przeszedł w 64 uderzeniach, a łączny wynik 13 uderzeń poniżej par po dwóch dniach, daje mu aktualnie prymat. Drugą pozycję obejmuje Amerykanin Cameron Young z -11 na koncie. Trzecią dzielą Rory McIlroy z Irlandii Północnej i Norweg Victor Hovland - obaj mają po -10.

 

The Open Championship, bo taka jest tradycyjna nazwa, to najstarszy i najbardziej prestiżowy turniej golfowy świata. W tegorocznej 150. edycji wystartowało 156 zawodników, w tym Meronk, jako pierwszy Polak. Możliwość udziału w The Open wywalczył zajmując trzecie miejsce w majowym turnieju DP WorldTour – Dutch Open. Później odniósł zwycięstwo w Irish Open i awansował w światowym rankingu na najwyższe w karierze 64. miejsce.

 

Zakończenie turnieju w niedzielę.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie