The World Games 2022: Kolejny medal dla Polski! Iwona Nieroda-Zdziebko ze srebrem w kickboxingu

Inne
The World Games 2022: Kolejny medal dla Polski! Iwona Nieroda-Zdziebko ze srebrem w kickboxingu
fot. Polsat Sport

Iwona Nieroda-Zdziebko zdobyła srebrny medal w kickboxingu podczas imprezy The World Games 2022 w amerykańskim Birmingham. Polka przegrała w finałowej walce 0:3 z Shir Cohen z Izraela.

Kickbokserka Diamentu Pstrągowa specjalnie na potrzeby The World Games zmieniła kategorię wagową z 55 kg na 52 kg, bo tylko w tej drugiej odbywa się turniej na The World Games.

 

ZOBACZ TAKŻE: Alicja Tchórz: Musiałyśmy być najszybsze w historii The World Games

 

"Na razie napiszę tylko jedno... Mam srebro! Dziękuję, idę się zbierać i żyć. Choć serce boli, jestem dumna!" - napisała na Instagramie zawodniczka.

 

 

Polacy wywalczyli do tej pory 13 medali w Birmingham i plasują się na 14 pozycji w klasyfikacji medalowej.

 

Igrzyska sportów nieolimpijskich The World Games 2022 rozpoczęły się 7 lipca i potrwają dziesięć dni. Pierwotnie miały się odbyć w 2021 r., ale zostały przesunięte o rok z powodu zmiany terminu igrzysk w Tokio (z powodu pandemii także przełożone o rok).

 

The World Games to wyjątkowy międzynarodowy turniej rozgrywany co cztery lata, a tegoroczna edycja jest już jedenastą w historii. W Birmingham w Stanach Zjednoczonych obecnych jest aż 3600 sportowców z całego świata, a liczba dyscyplin w jakich konkurują przekracza trzydzieści. W szesnastu z nich swoje umiejętności prezentują Polacy, a cały turniej oglądać można wyłącznie w kanałach sportowych Polsatu.

 

Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie