Debiut Roberta Lewandowskiego - jak wyglądały pierwsze mecze napastnika?

Robert Lewandowski został piłkarzem Barcelony. Wkrótce kapitan reprezentacji Polski powinien zadebiutować w nowych barwach. Oto jak wyglądały jego debiuty w reprezentacji i dotychczasowych klubach.

Lewandowski kilkukrotnie wpisywał się na listę strzelców w pierwszym meczu w nowym zespole. Polscy kibice z pewnością pamiętają jego trafienie z meczu Polska - San Marino. 10 września 2008 roku młody napastnik Lecha Poznań wszedł na boisko z ławki i niespełna 10 minut później trafił do siatki.

Zarówno w Borussii, jak i w Bayernie Lewandowski nie zdobywał bramek w oficjalnych meczach debiutanckich. Jak będzie w Barcelonie? Zanim się o tym przekonamy, kapitan reprezentacji Polski wystąpi w kilku meczach sparingowych "Dumy Katalonii".

Robert Lewandowski zadebiutował w barwach "Blaugrany" w towarzyskim meczu przeciwko Realowi Madryt, rozgrywanym w ramach przygotowań do sezonu 2022/2023. Polak spędził na boisku 45 minut i nie udało mu się w tym czasie wpisać na listę strzelców. Spotkanie rozgrywane w Las Vegas w Stanach Zjednoczonych zakończyło się ostatecznie wynikiem 1:0 dla Katalończyków.

Później "Barca" mierzyła się jeszcze z Juventusem (2:2) i w tym spotkaniu Polakowi również nie udało się strzelić premierowego gola. Na trafienie musiał poczekać do meczu o Puchar Gampera, w którym do gola zdobytego już w 3. minucie dorzucił później dwie asysty, w świetnym stylu witając się tym samym z publicznością na Camp Nou. Ostatecznie gospodarze ograli meksykańskie Pumas 6:0.

Pierwszym spotkaniem o punkty będzie zaś dla niego prawdopodobnie mecz 1. kolejki La Liga, w którym podopieczni Xaviego zmierzą się z Rayo Vallecano. Spotkanie to zostało zaplanowane na sobotę 13 sierpnia, na godzinę 21:00.