Rafael Nadal wznowił treningi. Chce wrócić już za kilka tygodni

Tenis
Rafael Nadal wznowił treningi. Chce wrócić już za kilka tygodni
fot. PAP

Hiszpański tenisista Rafael Nadal, który 7 lipca z powodu kontuzji mięśni brzucha nie wystąpił w półfinale wielkoszlemowego Wimbledonu, wznowił treningi i - jak zapewnił - chce w sierpniu wystąpić w turnieju ATP na twardych kortach w Montrealu.

Kontuzja mięśni brzucha sprawiała Hiszpanowi problemy od kilku tygodni, jednak - jak przyznał - liczył na to, że uda się rozwiązać problem środkami farmakologicznymi.

 

ZOBACZ TAKŻE: WTA w Hamburgu: Magdalena Fręch odpadła z turnieju

 

W przeddzień półfinału na All England Club zaliczył nawet sesję treningową. Miał ćwiczyć na korcie otwartym, ale ostatecznie wybrał inny, niedostępny dla kibiców. Wykonał m.in. kilka serwisów, ale ból był na tyle dolegliwy, że podjął decyzję o wycofaniu się.

 

Przez ostatnie dwa tygodnie przechodził intensywną rehabilitację, która dała pozytywne efekty.

 

"Nadal naprawdę chce przyjechać do Montrealu, wiem, że już zarezerwował tu pokoje w hotelu dla swojej ekipy" - potwierdził dyrektor turnieju Eugene Lapierre. "Poprosił także o nasze piłki, aby mógł nimi trenować" - dodał.

 

Turniej na kortach twardych w Montrealu odbędzie się od 5 do 14 sierpnia. Jeżeli Nadal wygra po raz szósty w karierze, wyrówna rekord zwycięstw Czecha Ivana Lendla.

 

Nadal wygrał w tym roku Australian Open oraz French Open (w Paryżu zmagał się z bólem stopy). W dorobku ma rekordowe 22 zwycięstwa w turniejach wielkoszlemowych.

psl, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie