Liga Konferencji: Koncert Rakowa. W roli głównej Ivi Lopez

Raków Częstochowa rozbił Astanę 5:0

Niesamowitą formę pokazali piłkarze Rakowa Częstochowa podczas czwartkowego meczu drugiej rundy eliminacji Ligi Konferencji. Częstochowianie rozbili Astanę 5:0. Całe widowisko skradł Hiszpan Ivi Lopez, który strzelił gola i zanotował dwie asysty.

Strzelanie w Częstochowie rozpoczął już w 4. minucie Ivi Lopez, który najpierw po złym wybiciu piłki kazachskich defensorów oraz błędzie bramkarza, wykorzystał prezent od rywali i otworzył wynik meczu.

Spotkanie było brutalne, a zawodnicy obu drużyn wyszli bardzo bojowo nastawieni. W konsekwencji tego, gospodarze już od 21. minuty zmuszeni byli do kontynuacji gry w "10". Drugą żółtą kartkę, około dziesięć minut po pierwszym "kartoniku" otrzymał Deian Sorescu.

Przed końcem pierwszej połowy bramkę podcinką nad bramkarzem zdobył Mateusz Wdowiak. Golkiper Astany kolejny raz zawiódł i wcześniej wybił piłkę dosłownie pod nogi piłkarzy Rakowa, co zapoczątkowało akcję bramkową.

W drugiej połowie ponownie lepszy był Raków. W 66. minucie w polu karnym zabawił się Ivi Lopez, a gola strzelił Vladislavs Gutkovskis. Miało to miejsce 3 minuty przed drugą żółtą kartką dla obrońcy gości.

W 76. minucie piłkę do siatki bramkarza Astany skierował Vladyslav Kochergin, a w ostatniej minucie meczu rzut karny wykorzystał Fran Tudor. Tym samym Raków zapewnił sobie cenną zaliczkę przed meczem rewanżowym.

Raków Częstochowa - FC Astana 5:0 (2:0)

Bramki: Ivi Lopez 4, Mateusz Wdowiak 42, Vladislavs Gutkovskis 66, Vladyslav Kochergin 77, Fran Tudor 90+5 (rzut karny)