Skandaliczne zachowanie kibiców Broendby w Szczecinie

Kibice Broendby Kopenhaga w Szczecinie.

W czwartkowym meczu kwalifikacyjnym do fazy grupowej Ligi Konferencji UEFA, ekipa Pogoni Szczecin zremisowała u siebie z Broendby Kopenhaga 1:1. W trakcie spotkania kibice gości dopuścili się skandalicznego zachowania, rzucając w fanów polskiej drużyny różnymi przedmiotami.

Jeszcze niedawno głośno było o pseudokibicach Lechii Gdańsk, którzy wywołali zamieszki na trybunach w Gdańsku, podczas meczu pierwszej rundy kwalifikacyjnej Ligi Konferencji. Parę tygodni później znowu jest głośno o skandalicznym zachowaniu fanów w trakcie spotkania z udziałem polskiej ekipy, ale tym razem dotyczy to sympatyków Broendby Kopenhaga.

W sieci krążą nagrania, na których widać zniesmaczonych zachowaniem duńskich kibiców szczecinian, którzy postanowili opuścić sektor rodzinny, kiedy w ich kierunku powędrowały butelki i kubki z piwem. Miało to miejsce w pierwszej połowie, gdy goście objęli prowadzenie.

W drugiej połowie, w końcówce rywalizacji Pogoń doprowadziła do remisu. Rewanżowe starcie odbędzie się 28 lipca w Kopenhadze.