Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej. Kto wystartuje? Największe gwiazdy mityngu

Inne

Przed nami pierwszy w historii mityng Diamentowej Ligi organizowany na polskim obiekcie! Już 6 sierpnia podczas Silesia Memoriału Kamili Skolimowskiej zobaczymy w Chorzowie takie gwiazdy światowej lekkoatletyki jak m.in. Armand Duplantis, Shelly-Ann Fraser-Pryce czy Ryan Crouser. Sprawdź kto wystartuje w historycznym mityngu.

Czas na historyczne wydarzenie dla polskiej lekkoatletyki! Po raz pierwszy w historii na polskim stadionie w Chorzowie zostanie zorganizowany mityng Diamentowej Ligi w ramach Silesia Memoriału Kamili Skolimowskiej.

 

Cykl Diamentowej Ligi od lat cieszy się niezwykłą estymą i uznaniem wśród światowej klasy lekkoatletów pozwalając im rywalizować na najwyższym poziomie na całym świecie praktycznie co tydzień w trakcie sezonu. Tym razem po zakończonych mistrzostwach świata w Eugene największe gwiazdy spotkają się w Chorzowie podczas Silesia Memoriału Kamili Skolimowskiej poświęconego pamięci zmarłej złotej medalistki olimpijskiej z Sydney w rzucie młotem.

 

ZOBACZ TAKŻE: Gwiazdor wraca do reprezentacji! Wielkie wzmocnienie przed mistrzostwami świata

 

Podczas zawodów zobaczymy takich zawodników i zawodniczki jak m.in. multimedalistka olimpijska w sprincie Shelly-Ann Fraser-Prace, absolutny rekordzista świata w skoku o tyczce Armand Duplantis, rekordzista świata w pchnięciu kulą Ryan Crouser czy niezwykle obiecujący amerykański sprinter i wicemistrz olimpijski Fred Kerley.

 

Nie zabraknie również polskich mistrzów, bowiem w Chorzowie wystąpią również m.in. Paweł Fajdek, który niedawno przywiózł złoto z Eugene, Ewa Swoboda, która wystartuje w sprincie, Piotr Lisek, który będzie walczył o medale z Duplantisem czy Wojciech Nowicki.

 

Mityng będzie transmitowany na sportowych antenach Polsatu.

 

Sprawdź jakie gwiazdy lekkoatletyki wystartują 6 sierpnia podczas Silesia Memoriału Kamili Skolimowskiej w Chorzowie.

 

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie