GP Węgier: Robert Kubica pojedzie na Hungaroringu?

Moto
GP Węgier: Robert Kubica pojedzie na Hungaroringu?
fot. PAP

Wszystko wskazuje na to, że zespół Alfa Romeo Racing Orlen da szansę Robertowi Kubicy. Polak prawdopodobnie weźmie udział w piątkowym treningu przed Grand Prix Węgier. Polak na co dzień jest kierowcą rezerwowym zespołu.

Zespół z Hinwil nie potwierdził jeszcze oficjalnie tej informacji, ale wszystko wskazuje na to, że Kubica pojedzie w piątkowym treningu przed GP na Węgrzech. Alfa Romeo rozesłała do dziennikarzy harmonogram spotkań kierowców z mediami i widnieje tam nazwisko Roberta Kubicy, który ma być do dyspozycji dziennikarzy po piątkowym treningu. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Tour de Pologne 2022: Gdzie oglądać? Transmisje TV i stream online

 

To wydaje się potwierdzać, podobnie zresztą jak w ubiegłym tygodniu we Francji, że Kubica wyjedzie w piątek na tor Hungaroring modelem C42. Podczas zeszłotygodniowej sesji treningowej przed GP na torze Paul Ricard mówiło się, że niebawem Kubica dostanie kolejną szansę.

 

Sesji treningowej we Francji Robert Kubica nie będzie jednak wspominał dobrze. Polak zajął dopiero 19. miejsce i pokonał niewielką liczbę okrążeń z powodu problemów mechanicznych samochodu. 

 

Fani z Polski mogą szczególnie cieszyć się faktem udziału w piątkowej sesji Roberta Kubicy. Nie jest tajemnicą, że od lat kibice z naszego kraju tłumnie udają się na GP Węgier. 

PW, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie