Jurij Gladyr: Stabilizacja w drużynie dobrze wróży

Siatkówka
Jurij Gladyr: Stabilizacja w drużynie dobrze wróży
fot. Cyfrasport
Jurij Gladyr: Stabilizacja w drużynie dobrze wróży

- Tęskniłem już za pracą. Wakacje są fajne, ale przychodzi moment, kiedy czegoś brakuje - powiedział środkowy bloku Jastrzębskiego Węgla Jurij Gladyr. Siatkarze wicemistrza Polski w poniedziałek spotkali się na pierwszym letnim treningu.

Na inauguracyjnych zajęciach zabrakło reprezentantów Polski (Jakuba Popiwczaka i Tomasza Fornala) i Francji (Benjamina Toniuttiego, Trevora Clevenota i Stephena Boyera) - szykujących się do finałów MŚ, także nowego szkoleniowca Marcelo Mendeza, który jako selekcjoner Argentyńczyków przygotowuje ten zespół do mistrzostw.

Zobacz także: Marcelo Mendez nowym trenerem Jastrzębskiego Węgla

 

„Te trzy miesiące odpoczynku z rodzinami minęły zaskakująco szybko. Brakowało już trochę adrenaliny fizycznej” – dodał 38-letni Gladyr.

 

Przyznał, że w trakcie długiej kariery nie spotkał siatkarza lubiącego przygotowania do sezonu.

 

„Bo to nie jest nic przyjemnego. Z drugiej strony my odpoczywaliśmy, a kadrowicze grali całe lato w zespołach narodowych. Wiadomo, że będzie bolało, ale trzeba przetrwać” – zaznaczył.

 

Jego zdaniem niewielkie zmiany w składzie wyjdą zespołowi na plus.

 

„Stabilizacja w drużynie wróży dobrze. Spędzimy kolejny sezon w tym samym gronie, teoretycznie to powinno pomóc w zgraniu na boisku. Z nowym trenerem nie miałem jeszcze przyjemności pracować” – powiedział.

 

Zdaniem Łukasza Wiśniewskiego kluczowe w trakcie trudnego sezonu będzie zdrowie zawodników.

 

„Celów nie zmieniamy. W Lidze Mistrzów chcemy przynajmniej powtórzyć ostatni wynik (półfinał), a liczę, że uda się dojść dalej. W PlusLidze powalczymy o urwanie mistrzostwa Zaksie (Kędzierzyn-Koźle), która znów będzie faworytem, a po drodze będzie rywalizacja o Puchar Polski” – stwierdził środkowy bloku.

 

Argentyńczyk Mendez desygnował na razie do pracy z jastrzębianami swoich asystentów Henrique Furtado i Federico Baroniego, którzy dołączyli do współpracowników poprzedniego szkoleniowca drużyny Andrei Gardiniego.

 

W poniedziałek w hali pojawił się długoletni klubowy statystyk Bogdan Szczebak, który jednak wrócił do Słowenii, bowiem jest członkiem sztabu szkoleniowego reprezentacji tego kraju, która też przygotowuje się do MŚ. Gospodarzami rozpoczynających się 26 sierpnia mistrzostw będą Polska i Słowenia.

 

W inauguracyjnym meczu sezonu ekstraklasy jastrzębianie podejmą 1 października GKS Katowice.

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie