Skład Trefla Royal Seafood Gdańsk na PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki

Siatkówka
Skład Trefla Royal Seafood Gdańsk na PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki
fot. Cyfrasport
PreZero GrandPrix zostanie rozegrane w dniach 11-14 sierpnia.

W czwartek w Krakowie rozpoczynają się rozgrywki plażowe PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. Tym razem Trefl Royal Seafood Gdańsk – pod taką nazwą „gdańskie lwy” wystąpią już po raz drugi w tych zmaganiach – nie uda się do stolicy Małopolski pełnym składem, a w kilku zawodników. Pierwszy mecz na boiskach plażowych kompleksu sportowego Wanda gdańszczanie rozegrają z ekipą LUK-u Lublin. Transmisja meczu w czwartek od godz. 10:15 w Polsacie Sport.

Gdańszczanie rozpoczynają właśnie drugi tydzień okresu przygotowawczego do rozgrywek PlusLigi. W środę część drużyny uda się do Krakowa, gdzie od czwartku trwać będą rozgrywki PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. Tym razem do stolicy Małopolski nie uda się cały zespół, a tylko młodzi gracze z pierwszej drużyny, których wspomogą zawodnicy z grup młodzieżowych. Decyzja ta jest podyktowana przede wszystkim liczbą nowych twarzy w drużynie „gdańskich lwów” i cennymi treningami w hali.

 

ZOBACZ TAKŻE: Puchar Narodów siatkarzy plażowych: Triumf Norwegów

 

– Ten turniej jest naprawdę bardzo ciekawą inicjatywą, rok temu byłem na nim obecny z drużyną z Warszawy, nawiasem mówiąc udało nam się tam osiągnąć fajny wynik i naprawdę przyklaskuję temu pomysłowi. Natomiast my jesteśmy drużyną, która się dopiero poznaje, jest dużo nowych twarzy i dla nas każdy dzień treningu jest bardzo ważny, więc postanowiliśmy, że nie wszyscy zawodnicy pojadą do Krakowa. Z Igorem zostajemy w Gdańsku i równolegle będziemy prowadzić tutaj treningi w hali. Do Krakowa pojadą natomiast Dawid Pruszkowski, Jordan Zaleszczyk, Aliaksei Nasevich, dobrze znany w Gdańsku Fabian Majcherski, a także wspomogą nas zawodnicy z grup młodzieżowych – syn Wojtka Grzyba Michał oraz Jakub Jeżewski. Jestem przekonany, że będą oni godnie reprezentować barwy Trefla, będą dawać z siebie wszystko, a to jest najważniejsze, bo w tym turnieju chodzi też przede wszystkim o dobrą zabawę. Drużynę w meczach na plaży poprowadzi natomiast Wojtek Bańbuła, trener przygotowania fizycznego, który oczywiście też świetnie zna się na siatkówce, wie, z czym to się je i z pewnością znakomicie sprawdzi się w tej roli – mówi Karol Rędzioch, drugi trener Trefla Gdańsk.

 

Trefl Royal Seafood Gdańsk w pierwszym meczu PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki zmierzy się z LUK-iem Lublin, a następnie, w zależności od wyniku czwartkowego spotkania, w piątek zagra z albo Cuprum Lubin albo Projektem Warszawa. Z Gdańska kciuki za drużynę będzie trzymał prezes klubu Dariusz Gadomski.

 

– Rozgrywki PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki są bardzo ciekawym pomysłem, rok temu w Krakowie zameldowaliśmy się pełnym składem. Jednak obecnie, z uwagi na dużą liczbę nowych twarzy w zespole, a także nowego trenera, gdy sztab zwrócił się z zapytaniem, czy możemy do Krakowa udać się tylko w kilku zawodników, oczywiście zgodziłem się na takie rozwiązanie. Nasz trener przygotowania fizycznego Wojciech Bańbuła ma także uprawnienia trenerskie, stąd decyzja, że to Wojtek pojedzie z zawodnikami na PreZero Grand Prix. Priorytetem są dla nas przygotowania do PlusLigi i każdy trening w hali jest niezwykle cenny. Jestem przekonany, że grupa, która udaje się do Krakowa będzie walczyć o każdą piłkę, tak jak na „gdańskie lwy” przystało, ale nie ukrywamy, że ten turniej to przede wszystkim zabawa. Ja będę śledził mecze w sportowych kanałach telewizji Polsat i trzymał kciuki z Gdańska – mówi Prezes Zarządu Trefla Gdańsk Dariusz Gadomski.

 

Skład Trefla Royal Seafood Gdańsk:

 

Jordan Zaleszczyk (środkowy pierwszej drużyny, rocznik 2002)

Aliaksei Nasevich (przyjmujący pierwszej drużyny, rocznik 2003)

Dawid Pruszkowski (libero pierwszej drużyny, rocznik 2002)

Fabian Majcherski (były libero Trefla, obecnie trenuje z drużyną w oczekiwaniu na ustalenia z nowym klubem, rocznik 1997)

Michał Grzyb (przyjmujący drużyn młodzieżowych Trefla, rocznik 2005)

Jakub Jeżewski (libero / przyjmujący drużyn młodzieżowych Trefla, rocznik 2004)

Sztab szkoleniowy: Wojciech Bańbuła, Michał Kardasz

 

Początek czwartkowego spotkania o godz. 10:15. Transmisja w Polsacie Sport.

CM, Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie