Brytyjski trener dożywotnio zdyskwalifikowany. Zastraszał swoich podopiecznych

Inne
Brytyjski trener dożywotnio zdyskwalifikowany. Zastraszał swoich podopiecznych
fot. PAP/EPA
Toni Minichiello

Brytyjska federacja lekkoatletyczna UK Athletics dożywotnio zdyskwalifikowała Toniego Minichiello, trenera m.in. utytułowanej wieloboistki Jessiki Ennis-Hill, za niewłaściwe zachowanie wobec swoich podopiecznych.

W ubiegłym roku Minichiello został tymczasowo zawieszony wskutek skarg podległych mu sportowców. Brytyjska federacja ogłosiła we wtorek, że miał on wykonywać nieodpowiednie gesty mające podtekst seksualny w stosunku do swoich podopiecznych, dopuszczać się niewłaściwych, a czasem nawet agresywnych zachowań polegających na zastraszaniu oraz nadużyciach emocjonalnych.

 

ZOBACZ TAKŻE: Marcin Krukowski wierzy w powrót do wysokiej formy. "W Paryżu będę jeszcze w bardzo dobrym wieku, by osiągać wyniki"

 

"UK Athletics zbadało sprawę i uznało, że jej wyniki są bardzo poważne. Obejmują one dużą liczbę naruszeń warunków zawartych w licencji trenerskiej, które są opisane w statucie organizacji. Jest to rażące naruszenie naszego zaufania ze strony Minichiello, które miało poważne konsekwencje dla zdrowia oraz komfortu psychicznego podległych mu sportowców" - poinformował badający sprawę sztab trenerski.

 

W trakcie postępowania przeciwko trenerowi Minichiello wygasła jego licencja. Brytyjska federacja lekkoatletyczna postanowiła jej nie przedłużać.

 

56-letni szkoleniowiec w swojej karierze poprowadził Brytyjkę Jessicę Ennis-Hill do złotego medalu olimpijskiego w siedmioboju podczas igrzysk w Londynie w 2012 roku. 

JŻ, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie