MŚ 2022: Zmiana daty rozpoczęcia mundialu! FIFA podała nowy termin

Piłka nożna
MŚ 2022: Zmiana daty rozpoczęcia mundialu! FIFA podała nowy termin
fot. PAP
Piłkarskie mistrzostwa świata w Katarze rozpoczną się dzień wcześniej, 20 listopada - poinformowała FIFA

Piłkarskie mistrzostwa świata w Katarze rozpoczną się 20 listopada meczem drużyny gospodarzy z Ekwadorem, czyli dzień wcześniej niż planowano - poinformowała FIFA, potwierdzając wcześniejsze doniesienia mediów. Decyzję podjęło jednogłośnie Biuro Rady FIFA, które tworzą prezydent Gianni Infantino oraz sześciu szefów konfederacji kontynentalnych.

Pierwotnie zakładano, że ceremonia otwarcia odbędzie się przed meczem Kataru z Ekwadorem 21 listopada, a więc przed dwoma zaplanowanymi tego dnia spotkaniami Senegal - Holandia oraz Anglia - Iran.

 

ZOBACZ TAKŻE: Vahid Halilhodzic nie jest już trenerem reprezentacji Maroka

 

Mecz otwarcia rozpocznie się 20 listopada o godz. 17 czasu polskiego na wybudowanym specjalnie na tę imprezę stadionie Al Bayt, mogącym pomieścić 60 tys. widzów i którego konstrukcja nawiązuje do tradycyjnych namiotów koczowniczych plemion znad Zatoki Perskiej.

 

"Posiadacze biletów zostaną należycie poinformowani pocztą elektroniczną o nowym harmonogramie meczów, na które ich wejściówki zachowują ważność. Ponadto FIFA dołoży wszelkich starań, aby rozwiązać wszelkie problemy spowodowane tą zmianą w indywidualnych przypadkach" - podkreślono w komunikacie międzynarodowej federacji.

 

W związku z tą zmianą przesunięto również porę spotkania rywali gospodarzy i Ekwadoru w grupie A - Senegalu z Holandią, które rozpocznie się 21 listopada o godz. 17 czasu polskiego, czyli pięć godzin później niż zakładano.

 

W meczach otwarcia, które rozgrywano jako pierwsze, bądź - przy równoległych - poprzedzała je ceremonia inauguracji imprezy, do tej pory dziewięć razy wystąpiła reprezentacja gospodarzy i jeszcze nigdy nie przegrała.

 

W historii zdarzało się też, że w meczach otwarcia występowali również "z urzędu" obrońcy tytułu.

 

Polscy piłkarze pierwszy pojedynek w Katarze mają rozegrać 22 listopada, a ich rywalem będzie Meksyk. Później w grupie C zmierzą się jeszcze z Arabią Saudyjską i Argentyną.

 

Mistrzostwa świata - po raz pierwszy rozgrywane późną jesienią - potrwają do 18 grudnia.

MS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie