ATP w Montrealu: Hubert Hurkacz i Jan Zieliński w ćwierćfinale debla

Hubert Hurkacz i Jan Zieliński awansowali do ćwierćfinału debla

Hubert Hurkacz i Jan Zieliński awansowali do ćwierćfinału rywalizacji deblowej podczas turnieju ATP w Montrealu. Polska para w 1/8 finału pokonała duet Rohan Bopanna - Matwe Middelkoop 2:1 (6:1, 6:7, 12:10).

Mecz zaczął się dobrze dla polskich tenisistów. W pierwszym secie Hurkacz i Zieliński byli w stanie dwa razy z rzędu przełamać przeciwników, a także wygrać swoje trzy gemy serwisowe. To dało im pięciogemowe prowadzenie w pierwszej partii tego spotkania. Bopanna i Middelkoop  nie byli już w stanie dogonić rywali. Ten set trwał zaledwie 22 minuty i zakończył się triumfem Polaków 6:1.

Kolejna część spotkania była już o wiele bardziej wyrównana. Obie pary przegrały po jednym gemie serwisowym. O tym, kto zwycięży w drugim secie, musiał zadecydować tie-break. Lepszy okazał się indyjsko-holenderski duet. Bopanna i Middelkoop wygrali tie-breaka 7:3. Zatem do rozstrzygnięcia wyniku starcia potrzebny był super tie-break.

W ostatniej części meczu nie brakowało emocji. Do końca nie było wiadomo, która para przechyli szalę zwycięstwa na swoją stronę. Hurkacz i Zieliński byli w stanie sięgnąć po zwycięstwo w super tie-breaku, wygrywając go 12:10. Dzięki temu Polacy zapewnili sobie miejsce w ćwierćfinale turnieju rozgrywanego na kortach w Montrealu. Ich następnymi przeciwnikami będą Marcelo Arevalo oraz Jean-Julien Rojer.

Hubert Hurkacz/Jan Zieliński - Rohan Bopanna/Matwe Middelkoop 2:1 (6:1, 6:7, 12:10)