Bartosz Kurek: Tak wczesne ogłoszenie kadry na mundial dało nam pewność i komfort

Siatkówka

- Dla tych, którzy zostali, jest to bardzo komfortowa sytuacja, a dla tych, którzy musieli opuścić zgrupowanie, niezbyt przyjemne przeżycie. Niemniej chciałbym podziękować chłopakom, bo wykonali kawał dobrej roboty, i jeżeli uda nam się ugrać cokolwiek na mistrzostwach, to na pewno będą czuli, że to w dużym stopniu ich zasługa - powiedział kapitan reprezentacji Polski siatkarzy Bartosz Kurek, po ogłoszeniu kadry na mistrzostwa świata 2022.

Bożena Pieczko: Czy odskocznia w postaci nagrywania spotów promocyjnych przed mistrzostwami świata jest dla was chwilą oddechy, czy skupiacie się już w pełni na tym, co nadchodzi?

 

Bartosz Kurek: Potrzebne, czy niepotrzebne, są pewne obowiązki, które musimy wykonać. Chcemy, by te mistrzostwa były dobrze rozreklamowane, i by dobrze się je oglądało, zarówno w hali, jak i przed telewizorem.

 

ZOBACZ TAKŻE: MŚ 2022. Tomasz Fornal: Wilfredo Leon cały czas jest ważną częścią drużyny

 

W środę poznaliśmy 14 zawodników reprezentacji Polski, którzy wezmą udział w siatkarskim mundialu. Z reguły selekcjonerzy dłużej zwlekali z podaniem ostatecznego składu, ale Nikola Grbić zdecydował się szybciej odkryć karty. Czy zapewniło to komfort tym, którzy zostali?

 

Uważam, że trener bardzo dokładnie wytłumaczył swoją ideę w wywiadach. Dla tych, którzy zostali, jest to bardzo komfortowa sytuacja, a dla tych, którzy musieli opuścić zgrupowanie, niezbyt przyjemne przeżycie. Niemniej chciałbym podziękować chłopakom, bo wykonali kawał dobrej roboty, i jeżeli uda nam się ugrać cokolwiek na mistrzostwach, to na pewno będą czuli, że to w dużym stopniu ich zasługa.

 

Na jakim etapie przygotowań się znajdujecie? Czuć w nogach te kilka tygodni po wakacjach?

 

Zdecydowanie czuć te kilka tygodni intensywnych treningów, ale na szczęście wszystko idzie zgodnie z planem i omijają nas poważniejsze kontuzje. Możemy więc z optymizmem patrzeć na nadchodzące dni.

 

ZOBACZ TAKŻE: Bartosz Bednorz wróci do PlusLigi? Trener polskiego klubu zabrał głos

 

W trakcie Ligi Narodów, skądinąd zakończonej sukcesem, pojawiały się pewne błędy, zwłaszcza w takich elementach, jak blok-obrona. Trener Grbić mówił, że miesiąc do mistrzostw świata to zarazem dużo i niedużo. Na poprawie jakich elementów skupiacie się na tej ostatniej prostej przygotowań?

 

Z racji tego, że czasu jest coraz mniej, koncentrujemy się tak naprawdę na każdej możliwości poprawy. Staramy się wycisnąć do końca tę cytrynę, by zyskać pewność, że zrobiliśmy wszystko, co tylko mogliśmy. Staramy się wykonywać naszą pracę jak najlepiej, a kwestie taktyki i poprawy poszczególnych elementów są na bieżąco analizowane przez nasz sztab.

 

 

Wypowiedzi Bartosza Kurka w załączonym materiale wideo.

Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie