ATP w Montrealu: Hubert Hurkacz - Casper Ruud. Relacja i wynik na żywo

Hubert Hurkacz dobrze odnalazł się na kortach twardych w kanadyjskim Montrealu. Polak jest już w półfinale turnieju ATP rangi Masters 1000. Relacja i wynik na żywo meczu Hubert Hurkacz - Casper Ruud na Polsatsport.pl. Początek o godzinie 21:00.

W ćwierćfinale wrocławianin trafił na dobrze znanego w świecie tenisa Nicka Kyrgiosa. Australijczyk to finalista tegorocznego Wimbledonu, a także jeden z bardziej wyrazistych zawodników. W piątek dokuczała mu kontuzja, ale pomimo tego postawił trudne warunki Hurkaczowi. Mecz był zacięty już od pierwszych akcji, obaj tenisiści pewnie utrzymywali swoje podanie, głównie za sprawą mocnego serwisu - Kyrgios posłał dziesięć asów serwisowych, natomiast Hurkacz osiem. O wyniku pierwszego seta decydował tie-break. W niego lepiej wszedł wrocławianin, który nie oddał inicjatywy już do końca, zwyciężając 7-4.

Początek drugiego seta miał podobny przebieg do wcześniejszego - rywalizacja toczyła się gem za gem. Tym razem obaj tenisiści mieli więcej okazji do przełamania na początku partii, jednak ponownie żadnej nie wykorzystali. W drugim tie-breaku w tym spotkaniu minimalnie lepszy okazał się Australijczyk, któremu mocny serwis dał zwycięstwo 7-5. Dopiero na początku decydującego seta Hurkacz zdołał przełamać rywala i objął prowadzenie 3:0, wygrywając trzeciego gema w zaledwie 55 sekund i serwując przy tym dwa asy. Kyrgios wyraźnie stracił koncentrację, wdał się w dyskusję z arbitrem, co odbiło się na jego grze. W końcówce Polak ponownie go przełamał, wykorzystując liczne błędy Australijczyka. Chwilę później pewnie wygrał swoje podanie, a także cały mecz.

W półfinale na drodze Polaka stanie Casper Ruud - finalista tegorocznego French Open. Norweg w 1/4 finału turnieju w Montrealu ograł reprezentanta gospodarzy, Feliksa Auger-Aliassime'a 6:1, 6:2. - To był jeden z tych dni, kiedy wszystko idzie ci jak po maśle i na szczęście tak było w moim przypadku. Miałem trudny początek. Rywal przełamał mnie w pierwszym gemie, ale byłem w stanie odwrócić losy rywalizacji. Uderzałem w odpowiednie miejsca, wykonywałem takie zagrania, jakie miałem wykonać i przedłużałem wymiany. Taki był plan na ten mecz i dobrze zadziałał - powiedział norweski tenisista.

Sobota będzie dla Hurkacza bardzo pracowita. Oprócz półfinału singlowego, rozegra także ten deblowy w parze z Janem Zielińskim. Spotkanie przeciwko duetowi Daniel Evans - John Peers zaplanowano na wieczór czasu miejscowego - czyli około 3:30 czasu polskiego.

Relacja i wynik na żywo meczu Hubert Hurkacz - Casper Ruud na Polsatsport.pl. Początek o godzinie 21:00.