ME w kolarstwie torowym: Melvin Landerneau najlepszy na 1 km, ósma pozycja Patryka Rajkowskiego

Patryk Rajkowski zajął ósme miejsce w finale wyścigu na 1 kilometr ze startu zatrzymanego mistrzostw Europy w kolarstwie torowym w Monachium. Złoty medal wywalczył Francuz Melvin Landerneau, który jako jedyny z finałowej stawki pokonał dystans w czasie poniżej minuty - 59,975 s.

Polak, który awansował do finału z ósmym rezultatem, nie zdołał poprawić swej pozycji podczas finałowego przejazdu. Rajkowski uzyskał czas 1.01,493.

Srebrny medal zdobył Włoch Matteo Bianchi - 1.00,089, a brązowy Niemiec Maximilian Doernbach - 1.00,225.