Vuelta a Espana: Nairo Quintana nie wystartuje

Inne
Vuelta a Espana: Nairo Quintana nie wystartuje
fot. PAP
Nairo Quintana nie wystartuje w wyścigu Vuelta a Espana

Kolumbijski kolarz Nairo Quintana, który został wykreślony z wyników Tour de France za użycie tramadolu, ogłosił, że nie wystartuje w rozpoczynającej się w piątek Vuelcie a Espana. Zaprzeczył użycia zakazanej substancji i powiedział, że chce wrócić do domu i przygotować linię obrony.

Początkowo Quintana zapowiedział, że weźmie udział w prestiżowej Vuelcie. Jednak po przemyśleniu całej sytuacji 32-latek ogłosił na swoim koncie na "Instagramie", że nie ma "ani głowy, ani ciała", aby pojechać w kolejnym wyścigu.

 

"Wolę wrócić do domu i przygotować swoją linię obrony w sprawie wiadomości, które dotarły do mnie wczoraj" - poinformował zawodnik grupy Arkea-Samsic.

 

ZOBACZ TAKŻE: Nairo Quintana stosował zakazaną substancję. Został ukarany już po zakończeniu Tour de France

 

Wcześniej na Twitterze odniósł się do dyskwalifikacji z Tour de France.

 

"Jestem zaskoczony komunikatem Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) dotyczącym używania przeze mnie tramadolu. Zaprzeczam, że używałem tej substancji kiedykolwiek w karierze. Razem z zespołem prawników pracujemy nad moją linią obrony" - napisał kolarz.

 

Stosowanie substancji o nazwie tramadol jest zakazane w świetle z przepisów medycznych UCI ze względu na skutki uboczne, m.in. zawroty głowy, senność i utratę koncentracji. Natomiast nie jest to uznawane za naruszenie przepisów antydopingowych.

 

 

Quintana ma na koncie zwycięstwa w Giro d'Italia (2014) oraz Vuelta a Espana (2016). Niedawno odnowił kontrakt z zespołem Arkea-Samsic.

AA, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie