ME w siatkówce plażowej: Michał Bryl i Bartosz Łosiak awansowali do półfinału

Michał Bryl i Bartosz Łosiak.

Michał Bryl i Bartosz Łosiak awansowali do półfinału mistrzostw Europy w siatkówce plażowej w Monachium. Polska para pokonała w 1/4 finału Austriaków Robina Seidla i Philippa Waller 2:1. W meczu o finał ich rywalami w niedzielę o godzinie 11.00 będą Czesi Ondrej Perusic i David Schweiner.

Polska para po bardzo emocjonującym meczu wywalczyła awans do najlepszej czwórki turnieju. Oba duety grały już ze soba kilka razy i doskonale znają swoje umiejętności. Rywale w drugiej partii mieli już meczbola.

Austriacy pierwszego seta wygrali w przekonywujący sposób 21:16. Seidl i Waller dużo punktów zdobywali po swoich atakach. W obronie też się lepiej spisywali.

W drugiej części gry role się odwróciły. To przeciwnicy musieli gonić wynik. Po trzech punktach zdobytych z rzędu przez Austriaków, biało-czerwoni prowadząc 14:13 poprosili o przerwę na żądanie. Gra się wyrównała. Austriacy mieli nawet piłkę meczową, ale Seidl zepsuł zagrywkę. Po chwili Polacy odzyskali inicjatywę i po bloku wyrównali stan setów.

Od początku decydującego seta ton rywalizacji nadawali biało-czerwoni, którzy po ataku z ostrego kąta Bryla prowadzili już 7:3. Chwilę później (9:4), przy bardzo wątpliwej sytuacji Austriacy wzięli challenge'a. Bardziej zależało im na wybiciu z rytmu Polaków niż byli pewni swoich racji. Szczęście dalej było po stronie biało-czerwonych, gdyż drugi raz w meczu piłka po serwisie zatańczyła na siatce i spadła po stronie rywali. Zwycięski punkt z bardzo trudnej piłki zdobył Łosiak, który zaryzykował i trafił w boisko.

W piątkowe południe w 1/8 finału odpadli natomiast Piotr Kantor i Maciej Rudol - ulegli Czechom Perusicowi i Schweinerowi 1:2. Okazja do rewanżu za porażkę kolegów z reprezentacji nadarzy się błyskawicznie.

Turniej kobiecy toczy się już bez udziału biało-czerwonych - Katarzyna Kociołek i Marta Łodej odpadły w czwartek w 1/8 finału.

Wynik meczów ćwierćfinałowych ME w siatkówce plażowej:

Ondrej Perusic, David Schweiner (Czechy) – Julian Hoerl, Alexander Horst (Austria) 2:0 (21:17,21:19)
David Ahman, Jonatan Hellvig (Szwecja) – Pablo Herrera Allepuz, Adrian Gavira Collado (Hiszpania)
2:1 (21:16, 31:33, 15:11)
Michał Bryl, Bartosz Łosiak (Polska) – Robin Seidl, Philipp Waller (Austria) 2:1 (16:21, 22:20, 15:11)
Clemens Wickler, Nils Ehlers (Niemcy) – Anders Berntsen Mol, Christian Sandlie Soerum (Norwegia)