MŚ siatkarzy 2022: Wyniki i skróty meczów pierwszego dnia turnieju

Japonia pewnie wygrała z Katarem.

W spotkaniu inaugurującym mistrzostwa świata siatkarzy Brazylia wygrała 3:2 z Kubą. W piątek swój pierwszy mecz w turnieju rozegrała reprezentacja Polski, która wygrała w Katowicach z Bułgarią 3:0. Sprawdź wyniki meczów 1. kolejki w grupach B, C oraz D.

W meczu otwarcia w Lublanie wicemistrzowie świata niespodziewanie przegrali dwa pierwsze sety z Kubańczykami. Zdołali jednak odwrócić losy tego spotkania. W emocjonującym tie-breaku Kuba miała piłkę meczową (13:14), ostatecznie to jednak Brazylijczycy wygrali 18:16.

Drugie spotkanie grupy B nie przyniosło podobnych emocji. Spotkały się w nim dwie drużyny z Azji i Japończycy pewnie pokonali debiutującą w finałach MŚ reprezentację Kataru. Ich przewaga nie podlegała dyskusji w żadnym z setów, a rywale jedynie fragmentami zdołali nawiązać wyrównaną walkę.

Rywalizację w katowickim Spodku otworzyło spotkanie "polskiej" grupy C USA – Meksyk. Siatkarze Stanów Zjednoczonych byli faworytami i pewnie 3:0 pokonali rywali, którzy ambitnie próbowali nawiązać walkę. W drugim meczu tej grupy broniący tytułu Polacy w efektownym stylu pokonali Bułgarię 3:0.

W grupie D, która swoje mecze rozgrywa w Lublanie, Francja wygrała w trzech odsłonach z Niemcami. W drugim i trzecim secie mistrzowie olimpijscy odrabiali straty i rozgrywali kapitalne końcówki. Podopieczni trenera Michała Winiarskiego nie wykorzystali swoich szans na urwanie faworytom choćby seta. W drugim meczu tej grupy Słowenia pokonała reprezentację Kamerunu 3:0.