MŚ siatkarzy 2022: Pierwsze zwycięstwo drużyny Michała Winiarskiego

Michał Winiarski - trener reprezentacji Niemiec.

W spotkaniu 2. kolejki grupy D mistrzostw świata siatkarzy reprezentacja Niemiec wygrała z Kamerunem 3:0. Podopieczni trenera Michała Winiarskiego męczyli się z niżej notowanym rywalem w pierwszym secie (30:28), ale kolejne partie wygrali zdecydowanie.

Siatkarze reprezentacji Niemiec byli zdecydowanymi faworytami spotkania z Kamerunem. W pierwszym secie długo jednak nie byli w stanie potwierdzić tego na boisku. Popełniali sporo błędów, a drużyna z Kamerunu momentami miała nawet przewagę. Co więcej, w końcówce drużyna z Afryki miała w górze piłkę na zakończenie seta. Nie skończyła jednak ataku, a niemieccy siatkarze zdołali wygrać wojnę nerwów. W ostatniej akcji seta zablokowali atak rywali (30:28).

W kolejnych setach siatkarze reprezentacji Niemiec nie narazili już swoich kibiców na niepotrzebne nerwy. Grali pewnie, popełniali mniej błędów i mieli wyraźną przewagę w ataku. Pewnie zwyciężyli 25:14 i 25:19.

Podopieczni trenera Michała Winiarskiego w pierwszym spotkaniu ulegli 0:3 reprezentacji Francji. Na zakończenie rywalizacji grupowej zmierzą się ze współgospodarzami turnieju – Słoweńcami. Czy zdołają wywalczyć awans do 1/8 finału?

Niemcy – Kamerun 3:0 (30:28, 25:14, 25:19)