MŚ siatkarzy 2022: Grupa C – wyniki meczów, skróty, końcowa tabela. Kto awansował?

Polscy siatkarze zajęli pierwsze miejsce w grupie C.

Za nami spotkania "polskiej" grupy C mistrzostw świata siatkarzy, rozgrywane w katowickim Spodku! Reprezentacja Polski w ostatnim meczu tej fazy turnieju wygrała ze Stanami Zjednoczonymi 3:1 i zajęła pierwsze miejsce w tabeli. Sprawdź wyniki meczów, zobacz skróty i końcową tabelę grupy C MŚ siatkarzy 2022.

Grupa C miała dwóch zdecydowanych faworytów – Polskę i Stany Zjednoczone. Obie drużyny nie zawiodły oczekiwań i zgodnie z prognozami pewnie pokonali przeciwników w pierwszych meczach turnieju. Amerykanie rozpoczęli turniej od pokonania Meksyku (3:0), a w drugim spotkaniu uporali się z reprezentacją Bułgarii (3:0). Polacy najpierw ograli Bułgarię (3:0), a następnie Meksyk (3:0).

Takie wyniki dały faworytom awans po dwóch kolejkach spotkań, a mecz Polska – USA decydował o tym, która z drużyn zajmie pierwsze miejsce w grupie. Pierwszego seta hitowego starcia wygrali Amerykanie, ale w trzech kolejnych górą byli biało-czerwoni. Dzięki zwycięstwu 3:1, wygrali grupę C i w 1/8 finału będą rozstawieni z pierwszego miejsca.

O trzecim miejscu w tabeli decydowała konfrontacja Bułgarii z Meksykiem. Faworytem była ekipa z Europy, która wygrała pierwszą partię. Meksykanie wygrali jednak dwa kolejne sety i mogli nawet zakończyć ten mecz w czwartej partii. Bułgaria doprowadziła do tie-breaka, w którym to jednak Meksyk był górą (18:16). Reprezentacja Meksyku zajęła trzecie miejsce w grupie jednak dwa zdobyte punkty to zbyt mało, by awansować do 1/8 finału.

Mistrzostwa świata siatkarzy 2022 są rozgrywane w dniach 26 sierpnia - 11 września w Polsce i Słowenii. W turnieju grają 24 drużyny, które podzielono na sześć grup. Do 1/8 finału awansują ekipy, które zajmą pierwsze i drugie miejsca w tabeli oraz cztery najlepsze drużyny z trzecich miejsc.

Wyniki meczów grupy C MŚ siatkarzy 2022:

2022-08-26: USA – Meksyk 3:0 (25:18, 25:20, 25:12) [SKRÓT MECZU]
2022-08-26: Polska – Bułgaria 3:0 (25:12, 25:20, 25:20) [SKRÓT MECZU]

2022-08-28: USA – Bułgaria 3:0 (25:20, 25:23, 26:24) [SKRÓT MECZU]
2022-08-28: Polska – Meksyk 3:0 (25:17, 25:14, 25:19) [SKRÓT MECZU]

2022-08-30: Meksyk – Bułgaria 3:2 (20:25, 25:20, 25:23, 23:25, 18:16) [SKRÓT MECZU]
2022-08-30: Polska – USA 3:1 (23:25, 25:21, 25:19, 25:21) [SKRÓT MECZU]