MŚ siatkarzy 2022: Grupa D – wyniki meczów, skróty, końcowa tabela. Kto awansował?

Siatkarze reprezentacji Francji zajęli pierwsze miejsce w grupie D.

Rozgrywki grupy D mistrzostw świata siatkarzy 2022 wygrała reprezentacja Francji. Zwycięstwo w meczu z Niemcami dało drugie miejsce Słowenii. Sprawdź wyniki, zobacz skróty meczów i końcową tabelę grupy D MŚ siatkarzy 2022.

Siatkarze reprezentacji Francji po zeszłorocznym triumfie w igrzyskach olimpijskich i tegorocznym zwycięstwie w Lidze Narodów byli przed rozpoczęciem MŚ uznawani nie tylko za faworytów grupy D, ale i całego turnieju. W fazie grupowej potwierdzili klasę, pokonując wszystkich rywali – 3:0 Niemcy, 3:2 Słowenię i 3:0 Kamerun. Warto jednak zaznaczyć, że Niemcy (przegrali seta, w którym prowadzili 23:16), a także Słoweńcy (mogli rozstrzygnąć spotkanie po swojej myśli w czwartym secie) nie wykorzystali szans na osiągnięcie lepszych rezultatów. Mecz Francji ze Słowenią był bez wątpienia ozdobą tej fazy mistrzostw.

Drugie miejsce przypadło Słowenii, która pewnie wygrała z Niemcami 3:0. Drużyna prowadzona przez trenera Michała Winiarskiego zakończyła rywalizację na trzeciej pozycji w grupie. Najsłabszą ekipą w tej stawce był Kamerun, który nie ugrał nawet seta, choć miał taką okazję w meczu z Niemcami.

Mistrzostwa świata siatkarzy 2022 są rozgrywane w dniach 26 sierpnia - 11 września w Polsce i Słowenii. W turnieju grają 24 drużyny, które podzielono na sześć grup. Do 1/8 finału awansują ekipy, które zajmą pierwsze i drugie miejsca w tabeli oraz cztery najlepsze drużyny z trzecich miejsc.

Wyniki meczów grupy D MŚ siatkarzy 2022:

2022-08-26: Francja – Niemcy 3:0 (25:22, 28:26, 26:24) [SKRÓT MECZU]
2022-08-26: Słowenia – Kamerun 3:0 (25:19, 25:23, 25:21) [SKRÓT MECZU]

2022-08-28: Niemcy – Kamerun 3:0 (30:28, 25:14, 25:19) [SKRÓT MECZU]
2022-08-28: Francja – Słowenia 3:2 (25:21, 22:25, 23:25, 34:32, 15:7) [SKRÓT MECZU]

2022-08-30: Francja – Kamerun 3:0 (25:19, 25:19, 25:22) [SKRÓT MECZU]

2022-08-30: Słowenia – Niemcy 3:0 (25:16, 25:22, 25:17) [SKRÓT MECZU]