Fortuna 1 Liga: Wisła Kraków przegrała z Puszczą Niepołomice w meczu na szczycie

Puszcza Niepołomice wygrała z Wisłą Kraków.

Wisła Kraków i Puszcza Niepołomice zmierzyły się w piątkowym meczu Fortuna 1 Ligi. Górą okazali się goście, wygrywając 3:2.

Spotkanie rozpoczęło się idealnie dla podopiecznych Jerzego Brzęczka. Już w jednej z pierwszych akcji meczu kapitalnym uderzeniem zza pola karnego popisał się Angel Rodado, który otworzył wynik spotkania. Jak się jednak okazało, do przerwy Wisła przegrywała... 1:3.

Goście strzelili bowiem trzy gole po stałych fragmentach gry. Najpierw rzut karny na bramkę zamienił Łukasz Sołowiej, a następnie swoje trafienia zanotowali Emile Thiakane i Piotr Mroziński, dzięki czemu Puszcza prowadziła po pierwszej połowie różnicą dwóch trafień.

Po przerwie gospodarze dążyli do zmniejszenia strat i ruszyli do ataku. Napastnicy Wisły długo nie byli jednak w stanie po raz drugi tego dnia pokonać golkipera drużyny z Niepołomic. Ostatecznie piłkarze Brzęczka strzelili gola na 2:3 w 85. minucie, kiedy Vullnet Basha wykorzystał dokładne zgranie Michała Żyry.

Chwilę później bliski zdobycia bramki na 3:3 był Rodado, ale w tej sytuacji świetnie interweniował bramkarz Puszczy. Ostatecznie Hiszpan i spółka nie zdołali doprowadzić do wyrównania i przegrali 2:3.

Dla Wisły była to trzecia porażka w sezonie. Wcześniej "Biała Gwiazda" musiała uznać wyższość GKS Tychy i Chrobrego Głogów. Puszcza, dzięki wygranej z Wisłą, wyprzedziła w tabeli ekipę z Krakowa i została nowym liderem Fortuna 1 Ligi.

Wisła Kraków - Puszcza Niepołomice 2:3 (1:3)
Bramki: Rodado 3, Basha 85 - Sołowiej 22 (k), Thiakane 25, Mroziński 46

Wisła Kraków: Mikołaj Biegański - Bartosz Jaroch, Igor Łasicki, Joseph Colley (46. Kacper Skrobański), Krystian Wachowiak - Michał Żyro, Patryk Plewka (73. Bartosz Talar), Ivan Jelić Balta (46. Vullnet Basha), Kacper Duda (88. Wiktor Szywacz), Mateusz Młyński (73. Piotr Starzyński) - Angel Rodado

Puszcza Niepołomice: Krzysztof Wróblewski - Piotr Mroziński, Tomasz Wojcinowicz, Łukasz Sołowiej, Michał Koj (46. Wojciech Hajda) - Jakub Bartosz (56. Artur Siemaszko), Marcel Pięczek (90. Michał Czarny), Jakub Serafin, Emile Thiakane, Rafał Boguski (67. Kacper Cichoń) - Lucjan Klisiewicz (67. Erik Cikos)

Żółte kartki: Łasicki, Duda, Jaroch - Koj, Wróblewski, Serafin, Hajda