MŚ siatkarzy 2022: Brazylia - Iran. Transmisja TV oraz stream online

Brazylia kolejne raz okaże się lepsza od Iranu?

Przed nami największy szlagier tegorocznej fazy 1/8 finału siatkarskich mistrzostw świata! Reprezentacja Brazylii zmierzy się w Arena Gliwice z Iranem. Transmisja w Polsacie Sport i Polsacie Box Go.

Starcie gigantów ma jednak swojego wyraźnego faworyta, a są nimi Brazylijczycy, którzy w fazie grupowej największe problemy mieli na inaugurację. Wówczas ekipa "Canarinhos" dopiero po tie-breaku pokonała Kubańczyków, przegrywając już 0:2 w setach. Ci drudzy byli o krok od sprawienia sensacji, ponieważ decydującą partię przegrali na przewagi.

W dwóch kolejnych spotkaniach siatkarze z Ameryki Południowej zwyciężyli bez straty seta Japończyków oraz Katarczyków i do fazy 1/8 finału przystępują z kompletem triumfów.

Iran również w swoim premierowym starciu na tegorocznym mundialu był zmuszony zagrać pięciosetowy mecz. Rywalem była Argentyna. Spotkanie było niezwykle zacięte. "Persowie" wygrali drugą odsłonę 30:28, aby przegrać w czwartej 32:34. Dramatycznie było również w tie-breaku, w którym ekipa z Bliskiego Wschodu wygrała 21:19!

W następnych konfrontacjach Iran pokonał Egipt 3:1 oraz przegrał z Holandią 1:3, ostatecznie zajmując drugie miejsce w grupie z pięcioma punktami.

O ile mówi się, że Iran to bardzo niewygodny przeciwnik dla reprezentacji Polski, tak śmiało można rzec, że dla Iranu takim niewygodnym adwersarzem jest właśnie Brazylia. Otóż zawodnicy z Kraju Kawy nie przegrali z tym rywalem od 2014 roku! Dziesięć kolejnych meczów to zwycięstwa - ostatnio podczas tegorocznej Ligi Narodów w czerwcu - 3:0.

Transmisja meczu Brazylia - Iran o godz. 20:50 w Polsacie Sport i Polsacie Box Go.