Duńczyk wygrał Orlen Wyścig Narodów

Duńczyk Morten Nortoft został zwycięzcą Orlen Wyścigu Narodów.

Duńczyk Morten Nortoft został zwycięzcą zakończonego w Augustowie kolarskiego Orlen Wyścigu Narodów. W klasyfikacji generalnej wyprzedził o 30 sekund Niemca Lesliego Luehrsa oraz o 38 Estończyka Gleba Karpenkę.

Kacper Gieryk z reprezentacji Polski zajął szóste miejsce ze stratą 1.26.

Nortoft utrzymał przewagę, jaką zdobył dzień wcześniej po samotnej ucieczce w końcówce pierwszego etapu z Supraśla do Białegostoku. Nie zmieniły się także kolejne lokaty w klasyfikacji generalnej.

W sobotę odcinek z Białegostoku do Augustowa (135 km) wygrał po samotnym finiszu Ole Theiler, uzyskując 19 sekund przewagi nad peletonem, na którego czele finiszowali jego koledzy z reprezentacji Niemiec - Luehrs i Tim Teutenberg. Czwarty linię mety minął startujący w barwach biało-czerwonych Filip Prokopyszyn.

W wyścigu startowało 10 narodowych reprezentacji zawodników do lat 23 oraz dodatkowo trzy polskie ekipy. Orlen Wyścig Narodów jest jedną z większych imprez w tej kategorii wiekowej, obok Tour de l'Avenir we Francji oraz Wyścigu Pokoju w Czechach.