Fortuna 1 Liga: Trzecia porażka z rzędu Wisły Kraków. Beniaminek ograł "Białą Gwiazdę"

Jerzy Brzęczek, trener Wisły Kraków.

Stal Rzeszów pokonała Wisłę Kraków w sobotnim meczu Fortuna 1 Ligi. Gospodarze triumfowali 2:1.

Do przerwy było 1:1. Wynik otworzył w 17. minucie Michał Żyro, ale gospodarze doprowadzili do wyrównania już pięć minut później za sprawą trafienia Damiana Michalika.

W 57. minucie było już 2:1 dla gospodarzy. Raz jeszcze golkipera Wisły pokonał Michalik, wykorzystując niezdecydowanie obrońców "Białej Gwiazdy". Bramka 30-letniego napastnika ustaliła wynik meczu i zapewniła cenną wygraną Stali.

Dla Wisły była to trzecia porażka z rzędu - podopieczni Jerzego Brzęczka wcześniej przegrali z Chrobrym Głogów (1:2) i Puszczą Niepołomice (2:3). Z kolei Stal, dzięki wygranej z ekipą z Krakowa, ma na swoim koncie 14 punktów w aktualnie trwającym sezonie Fortuna 1 Ligi.

Stal Rzeszów - Wisła Kraków 2:1 (1:1)
Bramki: Michalik 22, 57 - Żyro 17