Turniej w Neapolu: Terminarz. Kiedy grają Polki?

Siatkówka
Turniej w Neapolu: Terminarz. Kiedy grają Polki?
fot. PAP
Turniej w Neapolu: Terminarz. Kiedy grają Polki?

Reprezentacja Polski kobiet rozegra w Neapolu towarzyski turniej DHL Test Match Tournament. Będzie to ostatni sprawdzian przed zbliżającymi się mistrzostwami świata.

W Neapolu stawiła się europejska czołówka. Podopieczne trenera Stefano Lavariniego czekają mecze z Serbią, Włochami i Turcją, czyli odpowiednio 1., 2. i 3.miejscem rankingu CEV. Polska w Europie plasuje się na 9.lokacie. Mecze naszej kadry śledzić będzie można w Polsacie Sport.

 

- Myślę, że dla naszej drużyny taki turniej będzie ciekawą okazją do sprawdzenia swoich sił na tle zespołów i zawodniczek ze światowego topu. Zawsze lepiej jest równać swój poziom do drużyn z czołówki, niż zadowalać się dobrą grą na tle ekip ze średniej półki - mówi Joanna Wołosz, kapitan reprezentacji Polski.

 

Turniej w Neapolu zakończy okres sparingów przed #MŚ2022K. Pod koniec sierpnia Polki wygrały w Kienbaum dwa mecze kontrolne z Niemkami (3:2 i 3:1). We wrześniu zmierzyły się z zaś z Bułgarkami, zwyciężając 4:0 i 3:1, a wszystko to na oczach polskiej publiczności, tłumnie zgromadzonej w katowickim Spodku.

 

ZOBACZ TAKŻE: Małgorzata Glinka otworzyła się przed kibicami. "Książka jest dla mnie jak pożegnalny mecz"

 

DHL Test Match Tournament rozpocznie się w poniedziałek 12 września, a zakończy w czwartek (16.09). Po nim nasze kadrowiczki czeka półtora dnia wolnego, by już w niedzielę zebrać się na mini-zgrupowaniu w Elblągu. Będzie to ostatnia prosta do mistrzostw świata, które Biało-Czerwone zainaugurują 23 września w holenderskim Arnhem, meczem przeciwko Chorwacji. Po nim nasze siatkarki wrócą do Gdańska na dalsze mecze grupy B, gdzie zmierzą się z Tajlandią, Koreą Południową, Dominikaną i Turcją.

 

Przypominamy, że Polska jest współgospodarzem FIVB Mistrzostw Świata 2022 w piłce siatkowej kobiet, które organizuje wspólnie z Holandią. Finał czempionatu zaplanowany jest na 15 października.

Terminarz DHL Test Match Tournament w Neapolu:

12 września (poniedziałek):

 

17:00 Włochy – Turcja
20:00 Polska – Serbia; Polsat Sport i Polsat Box Go

 

13 września (wtorek):

 

17:00 Serbia – Turcja
20:00 Włochy – Polska; Polsat Sport i Polsat Box Go

 

15 września (czwartek):

 

17:00 Polska – Turcja; Polsat Sport i Polsat Box Go
20:00 Włochy – Serbia

Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie