Liga Narodów: Wyniki i skróty wtorkowych meczów - 27.09

W ostatnich spotkaniach Ligi Narodów 2022 emocji nie brakowało! Wygrane na swoim koncie zapisały między innymi reprezentacje Hiszpanii, Czech i Serbii. Sprawdźcie wyniki wtorkowych meczów Ligi Narodów.

Po pięciu kolejkach Portugalia prowadziła w grupie i miała dwa punkty przewagi nad Hiszpanią, która musiała walczyć o zwycięstwo. Na początku meczu rozgrywanego w Bradze goście mieli ponad 70-procentowe posiadanie piłki. Konkretniejsi byli jednak Portugalczycy. W 33. minucie Diogo Jota oddał strzał, a po interwencji bramkarza Unaia Simona piłka odbiła się od słupka i wyszła na rzut rożny. Następnie Bruno Fernandes oddał groźny strzał z dystansu. Hiszpanie odpowiedzieli w 42. minucie, gdy piłka uderzyła w poprzeczkę po strzale Ferrana Torresa.

Na początku drugiej połowy Simon popisał się świetną interwencją, gdy zatrzymał strzał Cristiano Ronaldo. W 77. min Alvaro Morata skierował piłkę w lewy dolny róg bramki, lecz bramkarz Diogo Costa skutecznie interweniował. Morata strzelił gola 10 minut później i dał Hiszpanii upragniony awans.

W drugim meczu tej grupy Szwajcarzy wygrali z Czechami 2:1, którzy spadli do niższej dywizji. Bramki dla Helwetów zdobyli Remo Freuler i Breel Embolo, a dla Czechów trafił Patrik Schick. Wcześniej z dywizją A pożegnały się także Anglia, Austria i Walia.

Hiszpania jako zwycięzca grupy zagra w Final Four Ligi Narodów, który odbędzie się w czerwcu 2023 roku. Półfinały odbędą się 14 i 15 czerwca, natomiast rywalizację o medale, czyli mecze o trzecie i pierwsze miejsce zaplanowano na 18 czerwca. Gospodarzem turnieju będzie Holandia. Poprzednimi triumfatorami tych rozgrywek byli Francuzi i Portugalczycy.

We wtorek rozegrano pięć meczów dywizji B. W Krakowie walkę o zwycięstwo w grupie stoczyły Ukraina i Szkocja, ale w tym meczu nie padły bramki. Wyspiarze przystępowali do spotkania jako lider grupy i z dorobkiem 13 pkt awansowali do dywizji A.

W innym bezpośrednim starciu o awans Serbia pokonała na wyjeździe Norwegię 2:0. W pierwszej połowie Filip Kostic asystował przy golu Dusana Vlahovica. Po przerwie zwycięstwo Serbów przypieczętował Aleksandar Mitrovic.

Ponadto Albania zremisowała z Islandią 1:1. Taki sam wynik padł w meczu Szwecji ze Słowenią, zaś Irlandia pokonała Armenię 3:2. Ormianie kończyli mecz w dziewiątkę. Oprócz Szkocji i Serbii do najwyższej dywizji awansowały Izrael oraz Bośnia i Hercegowina.

W dywizji C Grecja pokonała Irlandię Północną 3:1, zaś Kosowo wygrało z Cyprem 5:1. Awans z dywizji C do B wywalczyły Turcja, Kazachstan, Gruzja i Grecja.

Irlandia - Armenia 3:2 (1:0)

Bramki: John Egan 18, Michael Obafemi 52, Robbie Brady 90+1 - Artak Dashyan 71, Eduard Spertsyan 73

Norwegia - Serbia 0:2 (0:1)

Bramki: Dusan Vlahović 42, Aleksandar Mitrović 54

Szwecja - Słowenia 1:1 (1:1)

Bramki: Emil Forsberg 42 - Benjamin Sesko 28

Ukraina - Szkocja 0:0

Grecja - Irlandia Północna 3:1 (1:1)

Bramki: Dimitrios Pelkas 14, Georgios Masouras 55, Petros Mantalos 80 - Shayne Lavery 18

Kosowo - Cypr 5:1 (2:0)

Bramki: Florent Muslija 22, Donat Rrudhani 45+1, Elbasan Rashani 46, Vedat Muriqi 52, 84 - Valentin Roberge 81