Młodzieżówka Michała Probierza znów bez zwycięstwa. Remis z Łotwą

Reprezentacja Polski U-21

Reprezentacja Polski U-21 zremisowała z rówieśnikami z Łotwy 1:1. Kadra młodzieżowa miała wyraźną przewagę nad rywalem, ale zabrakło jej konkretów w ataku.

To drugi mecz Michała Probierza w roli selekcjonera kadry U-21. W piątek młodzi Polacy przegrali 0:1 z Grecją, choć - podobnie jak we wtorek - długimi fragmentami dominowali nad rywalem.

Początek starcia z Łotwą był obiecujący - młodzi Polacy zepchnęli rywali do obrony i konstruowali składne akcje ofensywne. Bardzo aktywny był prawoskrzydłowy Mariusz Fornalczyk, który swoimi podaniami rozrywał defensywę Łotyszów. Za każdym razem jego partnerom brakowało jednak skuteczności przy wykończeniu. Po zmianie stron "Biało-Czerwoni" wyraźnie spuścili z tonu. Widowiskowych akcji było coraz mniej, a do głosu zaczęli dochodzić goście. Za swoją bierną postawę piłkarze Probierza zapłacili wysoką cenę w 59. minucie. Piłkę w polu karnym przyjął Kristians Kauselis i z zimną krwią pokonał Kacpra Trelowskiego.

Polacy zdołali odpowiedzieć w 71. minucie, choć trzeba wspomnieć, że z dużą pomocą łotewskiego bramkarza. Źle wypiąstkował on piłkę, która trafiła wprost pod nogi Bartłomieja Kłudki. Zawodnik Zagłębia Lubin nie pomylił się i posłał futbolówkę wprost do pustej bramki. Po doprowadzeniu do remisu gospodarze wrócili do intensywności, którą prezentowali w pierwszej połowie. W końcówce spotkania niemalże nie schodzili z połowy przeciwników, pomimo tego nie zdołali wyszarpać zwycięstwa. Dorobek pierwszego zgrupowania pod wodzą trenera Probierza to zatem porażka i remis.

Polska U-21 - Łotwa U-21 1:1 (0:0)

Bramki: Bartłomiej Kłudka 71 - Kristians Kauselis 59