Fortuna 1 Liga: Kanonada w derbach Rzeszowa. Gol zza połowy ozdobą meczu!

W 88. derbach Rzeszowa emocji nie brakowało! Apklan Resovia pokonała Stal 4:3. Ozdobą meczu był przepiękny gol zza połowy, którego autorem był Bartosz Kwiecień!

- Każdy mecz jest o trzy punkty i tak podchodzimy również do derbów Rzeszowa. Bardzo chcemy je jednak wygrać i zrobimy wszystko, aby tak było - mówił przed pierwszym gwizdkiem sędziego napastnik Stali Rzeszów Andreja Prokić.

Na pierwszego gola w 88. derbach Rzeszowa kibice musieli czekać do 32. minuty. Goście wywalczyli rzut karny po tym, jak Przemysław Pęksa sfaulował Radosława Bąka. Chwilę później do piłki podszedł Bartłomiej Wasiluk i pewnym strzałem pokonał bramkarza. Przed przerwą po szybkiej akcji i wymianie kilku podań Pedro Vieira wypatrzył w polu karnym Macieja Górskiego, który z kilku metrów posłał piłkę do siatki.

Gospodarze zdobyli kontaktową bramkę tuż po wznowieniu gry. W 49. minucie pechową interwencją popisał się Mateusz Bondarenko, który pokonał własnego bramkarza. Cztery minuty później poszli za ciosem i do wyrównania doprowadził Prokić. To nie był koniec emocji... Gdy nadeszła 70. minuta, gola strzelił Kamil Antonik, natomiast później trafił Bartosz Kwiecień. Ten ostatni popisał się kapitalnym uderzeniem zza połowy! Gospodarze walczyli do końca i w doliczonym czasie gry po raz drugi na listę strzelców wpisał się Prokić.

Stal Rzeszów - Apklan Resovia Rzeszów 3:4 (0:2)

Bramki: Bondarenko 49 (s), Prokić 53, 90+2 - Wasiluk 32 (k), Górski 44, Antonik 70, Kwiecień 82

Stal Rzeszów: Przemysław Pęksa - Franciszek Polowiec, Kamil Pajnowski, Paweł Oleksy (90. Kacper Sadłocha), Piotr Głowacki - Damian Michalik (76. Wiktor Kłos), Bartłomiej Poczobut, Bartosz Wolski (76. Krzysztof Danielewicz), Andreja Prokić - Dawid Olejarka (76. Ramil Mustafajew), Kacper Piątek (46. Patryk Małecki)

Apklan Resovia Rzeszów: Branislav Pindroch - Rafał Mikulec, Mateusz Bondarenko, Ruben Hoogenhout, Radosław Adamski - Pedro Vieira (67. Filip Mikrut), Radosław Bąk (67. Bartosz Kwiecień), Bartłomiej Wasiluk, Marek Mróz (90. Klaudiusz Krasa), Bartłomiej Eizenchart (67. Kamil Antonik) - Maciej Górski (79. Paweł Wojciechowski)

Żółte kartki: Pęksa, Małecki - Wasiluk, Mikulec, Kwiecień, Bondarenko