PlusLiga: Indykpol AZS Olsztyn - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Transmisja TV i stream online

Siatkówka
PlusLiga: Indykpol AZS Olsztyn - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Transmisja TV i stream online
Fot. Cyfrasport
PlusLiga: Indykpol AZS Olsztyn - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Transmisja TV i stream online

W sobotnie popołudnie pierwszy mecz w nowym sezonie PlusLigi rozegra mistrz Polski. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zagra na wyjeździe z Indykpolem AZS Olsztyn. Która z drużyn lepiej rozpocznie nowe rozgrywki? Transmisja meczu Indykpol AZS Olsztyn - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w Polsacie Sport i na Polsat Box Go.

Latem szeregi ZAKSY wzmocniło kilku zawodników. Nowymi siatkarzami zespołu zostali: Dmytro Paszycki (środkowy), Przemysław Stępień (rozgrywający), Twan Wiltenburg (środkowy) oraz Denis Karjagin (przyjmujący). Do tego do istotnej zmiany doszło na ławce trenerskiej. Gheorghe Cretu został zastąpiony przez Toumasa Sammelvuo. Ponadto z klubem pożegnał się Kamil Semeniuk. Reprezentant Polski zasilił szeregi Sir Safety Conad Perugia. 

 

ZOBACZ TAKŻE: MŚ siatkarek 2022: Wyniki piątkowych meczów

 

Z kolei do Indykpolu latem dołączyli m.in. Amerykanin Joshua Tuaniga (rozgrywający), Niemiec Moritz Karliztek i Bartłomiej Lipiński (przyjmujący).  Trener Javier Weber musiał przebudować skład zespołu. Zmian kadrowych było raptem kilka, aczkolwiek warto pamiętać, że odeszło kilku czołowych zawodników, w tym Amerykanin Torey Defalco. Przypomnijmy, że Indykpol swoje domowe mecze w tym sezonie będzie rozgrywał w Iławie. Wszystko przez przebudowę olsztyńskiej hali Urania. 

 

Ostatnie ligowe spotkanie obu drużyn zakończyło się zwycięstwem mistrza Polski 3:0. Jak będzie tym razem? 

 

Transmisja meczu Indykpol AZS Olsztyn - Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w Polsacie Sport i na Polsat Box Go. Początek o 14:45. 

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie