Prezydent Indonezji odwiedził stadion w Malang

Piłka nożna
Prezydent Indonezji odwiedził stadion w Malang
fot. PAP
Prezydent Indonezji Joko Widodo odwiedził miasto Malang, gdzie w miniony weekend po meczu piłkarskim w wyniku zamieszek zginęło według ostatnich danych 131 osób.

Prezydent Indonezji Joko Widodo odwiedził miasto Malang, gdzie w miniony weekend po meczu piłkarskim w wyniku zamieszek zginęło według ostatnich danych 131 osób. Zapowiedział również przegląd wszystkich stadionów piłkarskich w kraju.

"Chcę poznać źródło problemu, który doprowadził do tej tragedii, abyśmy mogli znaleźć najlepsze rozwiązanie na przyszłość. Zlecę ministrowi robót publicznych przeprowadzenie audytu wszystkich stadionów wykorzystywanych przez ligę piłkarską" - oświadczył Widodo przed szpitalem w Malang.

 

ZOBACZ TAKŻE: Minuta ciszy przed meczami międzynarodowymi. "Ku pamięci ofiar na stadionie w Indonezji"

 

Do tragedii doszło po porażce miejscowego klubu Arema FC z Persebaya Surabaya 2:3. Tysiące rozwścieczonych kibiców Arema FC wbiegły na murawę, a policja użyła wobec nich gazu łzawiącego, co doprowadziło do wybuchu paniki. Wiele osób zostało zadeptanych na śmierć lub udusiło się, gdy tłum kibiców próbował wydostać się ze stadionu.

 

W Indonezji powołano już niezależny zespół do zbadania tej sprawy, ponieważ krajowa komisja praw człowieka kwestionowała użycie przez policję gazu łzawiącego.

 

Władze kraju przyznały odszkodowanie najbliższym ofiar sobotnich zamieszek. Rodziny każdej ze zmarłych osób otrzymają 50 milionów rupii indonezyjskich (ok. 3270 dolarów). Biuro prezydenta Widodo ma wypłacić środki w ciągu kilku najbliższych dni. Ponadto, jak dodano, ranni w wyniku zamieszek na stadionie będą leczeni za darmo.

KN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: PSG - FC Barcelona. Gol Vitinhy

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie