MŚ siatkarek 2022: Polska - Kanada. Transmisja TV i stream online

Siatkówka
MŚ siatkarek 2022: Polska - Kanada. Transmisja TV i stream online
fot. PAP
Polki zmierzą się z Kanadyjkami

Polskie siatkarki wracają do gry. W środę sensacyjnie rozbiły Amerykanki 3:0, natomiast w piątek czeka je starcie z Kanadyjkami. Choć to teoretycznie łatwiejsze zadanie, nie może być mowy o zlekceważeniu rywalek. Transmisja meczu Polska - Kanada w Polsacie Sport i na Polsat Box Go.

W pierwszej fazie grupowej Kanadyjki trafiły do grupy C. Na sam początek czekały je dwa piekielnie trudne starcia - z Serbkami (0:3) i Amerykankami (0:3). Później wygrały jednak kolejne trzy spotkania (z Kazachstanem, Bułgarią i Niemcami) i awansowały do drugiej fazy.

W niej znalazły się w grupie F. Do tej pory rozegrały w niej dwa spotkania. Na początek pokonały 3:1 Tajlandię, a później uległy 0:3 Turcji. Obecnie znajdują się na piątym miejscu w tabeli, które nie gwarantuje przepustki do ćwierćfinału. Jeśli chcą pozostać w grze o tę fazę, potrzebują zwycięstwa ze współgospodyniami turnieju.

 

ZOBACZ TAKŻE: Doskonała gra Polek zaskoczyła same zawodniczki! "To coś więcej niż spełnienie marzeń"

 

Polki, bo o nich mowa, plasują się z kolei na czwartej lokacie - ostatniej dającej awans do 1/4 finału. Nie mają jednak bezpiecznej zaliczki, dlatego również będą z całych sił walczyły o wygraną.

 

Środowy triumf nad mistrzyniami olimpijskimi wlał w serca zawodniczek Stefano Lavariniego dodatkową porcję motywacji i wiary w siebie. - Cała gra przynosi nam w tej chwili radość, a czasem jest o to trudno. Teraz każda z nas cieszy się, że możemy przebywać razem na boisku - mówiła przed kamerą Polsatu Sport środkowa Agnieszka Korneluk.

 

Wiarę w reprezentację ma także była siatkarka Aleksandra Jagieło, która w biało-czerwonych barwach dwukrotnie sięgała po mistrzostwo Europy. - Jesteśmy reprezentacją, która się tworzy na naszych oczach pod wodzą nowego trenera. Powstała fajna grupa i wierzę, że będzie ona dostarczać nam jeszcze mnóstwo emocji w kolejnych latach. Widać, że jest w niej ogromny potencjał, skoro potrafi ona wygrać z mistrzyniami olimpijskimi. Dlatego uważam, że gra w ósemce byłaby dużym sukcesem. Polscy kibice znów pokazali, że są najlepsi na świecie, doping nas niósł, a mi przypomniały się mecze z mistrzostw Europy z 2009 roku - powiedziała Jagieło.

 

Transmisja meczu Polska - Kanada w Polsacie Sport i na Polsat Box Go. Początek w piątek o godzinie 20:20.

JŻ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie