Serie A: AC Milan lepszy od Juventusu w hicie! Grali Polacy

Serie A: AC Milan lepszy od Juventusu w hicie!

AC Milan pokonał Juventus 2:0 w hicie 9. kolejki Serie A. Gole strzelili Fikayo Tomori oraz Brahim Diaz.

W pierwszym składzie Juventusu na hit Serie A znaleźli się Wojciech Szczęsny oraz Arkadiusz Milik. Dla Milanu najważniejszy był powrót Theo Hernandeza, którego zabrakło w środowym meczu Ligi Mistrzów z Chelsea (0:3).

Od pierwszych minut to "Stara Dama" miała więcej sytuacji, lecz albo Juan Cudrado uderzył obok bramki, albo Milik trafił prosto w bramkarza. Najlepszą okazję stworzyli sobie jednak gospodarze. Po strzale Rafaela Leao piłka musnęła słupek bramki Juventusu. Kilkanaście minut Portugalczyk obił drugi ze słupków - tym razem po uderzeniu z dystansu.

W końcu jednak gospodarze dopięli swego. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy przytomnie w polu karnym zachował się Fikayo Tomori. AC Milan objął prowadzenie, który podwyższył dziewięć minut po przerwie. Niedokładnie podanie Dusana Vlahovicia wykorzystał Brahim Diaz, który zaczynał rajd jeszcze na własnej połowie, zanim pokonał Szczęsnego strzałem z pola karnego.

W końcówce drugi raz do sytuacji doszedł Milik, lecz jego próba była zdecydowanie zbyt lekka.

Po tej wygranej AC Milan jest trzeci w tabeli i ma 20 punktów na koncie - czyli tyle samo co przewodzące w Serie A Napoli oraz Atalanta. Juventus zajmuje ósmą pozycję (13 oczek).

AC Milan - Juventus 2:0 (1:0)
Bramki: Tomori 45+1, Diaz 54.