Joanna Wołosz przed ćwierćfinałem MŚ: Może sprawimy niespodziankę

Siatkówka
Joanna Wołosz przed ćwierćfinałem MŚ: Może sprawimy niespodziankę
fot. PAP/Roman Zawistowski
Joanna Wołosz wypowiedziała się przed ćwierćfinałem mistrzostw świata

- Jeżeli chociaż trochę poprawimy swoją grę, to może sprawimy niespodziankę - powiedziała Joanna Wołosz. Polska siatkarka wypowiedziała się przed meczem z Serbią w ćwierćfinale tegorocznych mistrzostw świata siatkarek.

Najpierw Wołosz zabrała głos w sprawie stylu gry siatkarskiej reprezentacji Polski kobiet. Doświadczona zawodniczka oceniła również atmosferę, która panuje obecnie w zespole.

 

- Złapałyśmy trochę świeżości. Trener wszczepia nam inną mentalność. Staramy się walczyć do końca i wierzyć. W tych ostatnich meczach było to widać. Nakręcamy się. Od początku tych mistrzostw zrobiłyśmy sobie świetną atmosferę, przez co dobrze czujemy się na boisku, a także poza nim. Bawimy się grą, a jeszcze kilka lat temu nawet byśmy o tym nie pomyślały - oceniła.

 

Reprezentantka Polski powiedziała, co będzie kluczowe w nadchodzącym spotkaniu.

 

- Musimy być cierpliwe i szukać w tym meczu szans dla nas. Trzeba zagrać bezbłędnie. Zagramy mocno zagrywką, żeby odrzucić je od siatki - powiedziała. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Wymowne słowa Stefano Lavariniego. "Mogę stracić coś, o czym marzyłem 23 lata"

 

Warto przypomnieć, że podczas tegorocznego czempionatu Polki już raz rywalizowały z Serbkami. Spotkanie drugiej rundy zakończyło się porażką "Biało-Czerwonych" 0:3. 

 

- To będzie ciężki mecz. Wydaje mi się jednak, że już w tym pierwszym meczu, w którym z nimi grałyśmy, nie było tak źle. Jeżeli chociaż trochę poprawimy swoją grę, to może sprawimy niespodziankę - podsumowała Wołosz. 

 

Całość rozmowy w załączonym materiale wideo.

 

Bożena Pieczko/AA, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie