FC Barcelona - Inter: Gole Roberta Lewandowskiego (WIDEO)

FC Barcelona - Inter: Gol Roberta Lewandowskiego (WIDEO)

Robert Lewandowski dwukrotnie wpisał się na listę strzelców w meczu FC Barcelona - Inter! Polak trafiał do siatki w końcówce spotkania.

W poprzedniej kolejce "Blaugrana" przegrała w Mediolanie 0:1, więc w środę musiała wygrać, by zachować realne szanse na awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Nic dziwnego, że niemal wszystkie oczy były skupione na Lewandowskim, który zgromadził 12 goli w poprzednich 11. spotkaniach.

Barcelona prowadziła do przerwy po trafieniu Ousmane Dembele, lecz w drugiej połowie Inter potrafił wyjść na prowadzenie dzięki trafieniom Nicolo Barelli i Lautaro Martineza. W tym momencie "Blaugrana" była poza Ligą Mistrzów już po czterech kolejkach.

Wtedy do gry włączył się Lewandowski, który wykorzystał złe wybicie piłki przez Stefana de Vrija. Polski napastnik zmylił bramkarza Interu Andre Onanę, wyrównując stan rywalizacji na Spotify Camp Nou.

Chwilę po tym golu Inter znowu prowadził - do siatki trafił Robin Gosens. Na trafienie Niemca odpowiedział jedna Lewandowski, który kapitalnie uderzył piłkę głową po dośrodkowaniu Erika Garcii.

Mecz zakończył się remisem 3:3. Łącznie polski piłkarz ma 91 goli w historii występów w Champions League. W klasyfikacji wszech czasów ustępuje tylko Portugalczykowi Cristiano Ronaldo - 140 oraz Argentyńczykowi Lionelowi Messiemu - 127.