Iwona Niedźwiedź: Europejski Kongres Sportu i Turystyki to dla nas ogromne źródło informacji

Inne
Iwona Niedźwiedź: Europejski Kongres Sportu i Turystyki to dla nas ogromne źródło informacji
Fot. PAP
Iwona Niedźwiedź

W czwartek w Zakopanem zakończył się I Europejski Kongres Sportu i Turystyki. „Ten kongres to dla nas ogromne źródło informacji, wiedzy i materiału do analizy” – przyznała w rozmowie z PAP rzeczniczka kongresu, była piłkarka ręczna Iwona Niedźwiedź.

I Europejski Kongres Sportu i Turystyki w Zakopanem trwał trzy dni. Podczas wydarzenia przedstawiciele środowiska sportowego oraz turystyki, biznesu i samorządu dyskutowali o kierunkach rozwoju sportu i turystyki w Polsce i na świecie.

 

Odbyły się także rozmowy o roli sportu w czasie wojny, sponsoringu czy nowych technologiach. Panele dyskusyjne były również poświęcone perspektywom rozwoju turystyki po pandemii.

 

"Zawsze pierwszy raz jest trudny. Na pewno nie ustrzegliśmy się błędów, ale przy tak wielkiej imprezie, z tak wielką liczbą prelegentów, zakładaliśmy, że wpadki będą. Najważniejsze, że gasiliśmy pożary na bieżąco i w ekspresowym tempie" – podkreśliła rzeczniczka kongresu.

 

ZOBACZ TAKŻE: MŚ 2022: Znamy godzinę towarzyskiego meczu Polska - Chile

 

"Ten kongres to dla nas ogromne źródło informacji, wiedzy i materiału do analizy, ale także do tego, żeby przy drugiej edycji, jeśli się ona pojawi, popełniać jeszcze mniej błędów" – dodała Niedźwiedź.

 

W panelach dyskusyjnych, poza działaczami, sportowcami i ekspertami, czynny udział wziął także minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk. Podczas Gali Ambasadorów Sportu, która odbyła się w środę, przemówienie wygłosił prezydent Andrzej Duda, który objął kongres honorowym patronatem.

PI, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie