Jest decyzja ws. Massimiliano Allegriego. Czy Włoch zostanie w Juventusie?

Piłka nożna
Jest decyzja ws. Massimiliano Allegriego. Czy Włoch zostanie w Juventusie?
fot. PAP/EPA
Jest decyzja ws. Massimiliano Allegriego

Po wtorkowej porażce z Benfiką, jest już pewne, że Juventus pożegna się z Ligą Mistrzów na etapie fazy grupowej. Przez to pod znakiem zapytania stoi przyszłość Massimiliano Allegriego na ławce trenerskiej ekipy "Starej Damy".

Po pięciu kolejkach fazy grupowej największego europejskiego pucharu zespół z Turynu ma na swoim koncie tylko trzy punkty. Już wiadomo, że wielokrotni mistrzowie Włoch nie pojawią się w kolejnym etapie Ligi Mistrzów. Oprócz złych wyników na arenie międzynarodowej Juventus nie najlepiej radzi sobie również na własnym podwórku. "Stara Dama" plasuje się obecnie na ósmym miejscu w tabeli Serie A. Do lidera rywalizacji na Półwyspie Apenińskim, czyli Napoli, podopiecznym Allegriego brakuje aż dziesięciu punktów. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Włoskie media oceniły postawę Milika. Nie rozumieją jednego

 

Już od jakiegoś czasu pojawiały się doniesienia dotyczące możliwego zwolnienia Włocha. Ostatnie wyniki "Bianconerich" w europejskim pucharze tylko wzmocniły te spekulacje. Mimo to możliwe jest, że doświadczony szkoleniowiec nie pożegna się jeszcze z ławką trenerską Juventusu. Według informacji podanych przez Fabrizio Romano, prezes turyńskiego klubu Andrea Agnelli potwierdził, że nadal chce współpracować z 55-latkiem. Kontrakt Allegriego ma obowiązywać do końca czerwca 2025 roku.

 

 

Od swojego ponownego zatrudnienia w klubie z Turynu pod koniec maja 2021 roku, Włoch prowadził "Bianconerich" w 68 spotkaniach. 35 z tych starć zakończyło się triumfami podopiecznych 55-latka, a 18 - porażkami Warto bowiem przypomnieć, że Allegiri już wcześniej był szkoleniowcem Juventusu. Zasiadał na ławce trenerskiej "Starej Damy" od lipca 2014 roku do czerwca 2019 roku. 

Andrzej Adamiec/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie