Tauron Liga: Udany start siatkarek Developresu

Siatkarki Developresu wygrały we Wrocławiu.

W meczu 1. kolejki Tauron Ligi #VolleyWrocław przegrał z Developresem Bella Dolina Rzeszów 0:3. Gospodynie dobrze rozpoczęły to spotkanie, ale siatkarki trenera Stéphane Antigi szybko przejęły inicjatywę i pewnie wygrały.

Siatkarki #VolleyWrocław dobrze rozpoczęły to spotkanie (3:0, 8:4), ale faworyzowana ekipa z Rzeszowa błyskawicznie odrobiła straty (8:9). Gospodynie nie rezygnowały, przez pewien czas toczyły wyrównaną walkę z rywalkami, ale Developres znów popisał się punktową serią (od 15:14 do 15:18) przy zagrywkach Jeleny Blagojević. Wrocławianki jeszcze w końcówce złapały kontakt – gdy asem popisała się Adrianna Szady, było 19:20. Kluczowe akcje padły jednak łupem przyjezdnych, które zamknęły seta punktowym blokiem (21:25).

Tauron Liga: Developres Bella Dolina Rzeszów – marzenia o potrójnej koronie

Druga odsłona toczyła się już przy wyraźnej przewadze Developresu. Seta charakteryzowały punktowe serie. Najpierw popisały się nimi rzeszowianki (7:8 do 7:12 i 8:12 do 8:16 – przy zagrywkach Magdaleny Jurczyk), później gospodynie (od 8:16 do 13:16), a po chwili znów ekipa gości, która odbudowała wyraźną przewagę (13:19). Jeszcze jedna seria gospodyń w końcówce nie miała już znaczenia. Developres kontrolował sytuację, a Izabella Rapacz zamknęła seta atakiem blok-aut (18:25).

Set numer trzy to dobre otwarcie gospodyń (4:1) i wyrównana walka w dalszej części. Wynik oscylował wokół remisu do stanu 20:20. Końcówka przebiegła jednak po myśli rzeszowianek. Kiwka za blok Blagojević, atak gospodyń w siatkę (20:22), a później kolejny punkt Blagojević, blok na wagę piłki meczowej i skuteczne uderzenie Rapacz zamknęły to spotkanie (21:25).

Najwięcej punktów: Melissa Evans (10), Dominika Witowska (10) – #VolleyWrocław; Jelena Blagojević (15) – Developres. MVP: Aleksandra Szczygłowska.

#VolleyWrocław – Developres Bella Dolina Rzeszów 0:3 (21:25, 18:25, 21:25)

#VolleyWrocław: Lucie Muhlsteinova, Regiane Bidias, Dominika Witowska, Melissa Evans, Anna Bączyńska, Joanna Pacak – Magdalena Saad (libero) oraz Julia Szczurowska, Adrianna Szady. Trener: Michal Masek.
Developres: Katarzyna Wenerska, Weronika Szlagowska, Magdalena Jurczyk, Gabriela Orvosova, Jelena Blagojević, Weronika Centka – Aleksandra Szczygłowska (libero) oraz Anna Obiała, Izabella Rapacz, Ann Kalandadze. Trener: Stephane Antiga.